Left Panel
menu
HomeHome / Total War: Shogun 2 / Date / Jednostki / Szermierze Seigena
Date Date Jednostki
Szermierze Seigena DateDate Piechota z mieczami

Szermierze Seigena

Ci potężni wojownicy ruszają do boju uzbrojeni w przerażające dwuręczne no-dachi.

No-dachi to rzadka i piękna broń. Ponieważ jej wykucie jest równie trudne co posługiwanie się nią, niewielu wojowników dostąpiło zaszczytu władania tym mieczem, a ci, którzy mieli ku temu okazję, byli prawdziwymi mistrzami szermierki, cechującymi się także niesłychaną odwagą, gdyż szarża prosto na wrogą piechotę wymaga stalowych nerwów oraz braku troski o własne życie. Jednostki te najlepiej wykorzystywać jako oddziały szturmowe. Pozostawione na pozycjach defensywnych poniosą z pewnością ciężkie straty. Nie najlepiej radzą sobie również z jazdą i strzelcami, gdyż w obu tych przypadkach nawet potężne no-dachi nie jest w stanie obronić ich przed tymi oddziałami.

Posługiwanie się no-dachi wymaga niesamowitej siły, a umiejętność ta była niejednokrotnie wychwalana w japońskich mitach. Wojownik imieniem Benkei, którego pochodzenie jest źródłem wielu legend, opisywany był często jako mężczyzna odznaczający się wielką siłą i głęboką lojalnością. Czyny, jakich dokonał na znajdującym się w Kioto moście Gojo, sprawiły, że przeszedł do historii. Benkei zajął pozycję na moście i rzucił wyzwanie każdemu, kto zapragnąłby przekroczyć most, przysięgając jednocześnie, że stawi czoła tysiącowi mieczy. Tysięcznym wojownikiem okazał się generał Yoshitsune no Minamoto, który pokonał Benkeia. Upokorzony tą porażką Benkei przysiągł walczyć u boku Yoshitsune. Tak też było, póki wojownik nie zginął podczas oblężenia Koromogawy.

Szermierze Seigena

Unit Name

Szermierze Seigena

Unit Key

Sh_Inf_Sword_Nodachi_Hero

Soldiers

40

Category

Piechota walcząca wręcz

Class

Piechota z mieczami

Multiplayer Cost

1200

└ Multiplayer Limit

1

Recruitment Cost

1300

├ Recruitment Turns

2

└ Unit Limit

1

Upkeep Cost

150

Melee Attack

28

└ Melee Weapon

sabre

Charge Bonus

45

Bonus vs Cavalry

0

Melee Defence

4

Armour

8

Morale

40

Abilities

  • Banzai Banzai
    Ta jednostka może na krótki czas wzbudzić w sobie szał bojowy, co zwiększa jej szybkość, morale oraz siłę szarży i ataku wręcz.

Strengths & Weaknesses

  • Niszczycielska szarża.
  • Doskonałe morale.
  • Średni w dłuższej walce wręcz.
  • Wrażliwy na ataki jazdy i pociski.