Left Panel
menu
HomeHome / Total War: Shogun 2 / Date / Jednostki / Ostrza Benkeia
Date Date Jednostki
Ostrza Benkeia DateDate Ciężka piechota

Ostrza Benkeia

Zabójcza naginata skutecznie rozprawi się z każdym – zwłaszcza gdy włada nią ekspert.

Naginata jest bronią sprawdzającą się przede wszystkim w ataku, podobnie jak inne rodzaje samurajskiego uzbrojenia. Tak jak w przypadku miecza, jest ona równie użyteczna dla pieszych i konnych wojowników. Niczym prymitywną włócznią można się nią nawet posłużyć do obrony przed jazdą. Pomimo wszechstronności i doskonałych umiejętności bojowych bohater z naginatą i jego świta nie powinni być rzucani w wir walki zbyt pochopnie. Zasypani gradem strzał lub kul będą ginąć równie szybko co żołnierze cieszący się mniejszą estymą. Podobnie jak pozostałe oddziały posiadające w swych szeregach bohatera, tak i ta formacja może – pozbawiona wsparcia – ulec znacznie większej liczbie przeciwników, nawet jeśli są to zwykli ashigaru.

Odnośnie dokładnej genezy naginaty toczy się wiele sporów. Japończycy byli niezrównani w przejmowaniu i ulepszaniu pomysłów Chińczyków, możliwe więc, że wczesna postać glewii zwanej guan dao była przodkiem naginaty. Miecz ten jest o kilka stuleci starszy od swego japońskiego odpowiednika. Hoko yari, czyli używana przez strażników włócznia, również nazywana bywa pierwowzorem prawdziwej naginaty. Niezależnie od swego faktycznego pochodzenia umieszczone na końcu drzewca zakrzywione ostrze pojawia się w wielu miejscach na świecie. Broń ta w licznych przypadkach powstała na podstawie różnych narzędzi rolniczych. Sierpak, glewia i wiele innych ostrzy wyposażonych w drewniany uchwyt stanowią broń, która wiele zawdzięcza podstawowym narzędziom gospodarczym. W rękach eksperta są one równie zabójcze dla piechoty co dla jazdy.

Ostrza Benkeia

Unit Name

Ostrza Benkeia

Unit Key

Sh_Inf_Heavy_Naginata_Hero

Soldiers

40

Category

Piechota walcząca wręcz

Class

Ciężka piechota

Multiplayer Cost

1100

└ Multiplayer Limit

1

Recruitment Cost

1250

├ Recruitment Turns

2

└ Unit Limit

1

Upkeep Cost

200

Melee Attack

18

└ Melee Weapon

spear

Charge Bonus

25

Bonus vs Cavalry

15

Melee Defence

12

Armour

9

Morale

40

Abilities

  • Wytrwanie Wytrwanie
    Chwilowo zwiększa możliwości obronne i zatrzymuje spadek morale, dzięki czemu dana jednostka i maksymalnie trzy pobliskie oddziały stają się niezłomne.

Strengths & Weaknesses

  • Wszechstronna jednostka piechoty, bardzo dobra przeciwko jeździe i innym rodzajom piechoty.
  • Doskonała zbroja sprawia, że czyni ją wysoce odporną na strzały.
  • Doskonałe morale.
  • Słaba przeciwko oddziałom z rusznicami.