Left Panel
menu
HomeHome / Total War: Shogun 2 / Date / Jednostki / Samuraje z katanami
Date Date Jednostki
Samuraje z katanami DateDate Piechota z mieczami

Samuraje z katanami

Elitarna ciężka piechota uzbrojona w katany, doskonale wykonane dwuręczne miecze, stanowiące idealne połączenie ostrości i wytrzymałości.

Samuraje z katanami to elitarna ciężka piechota. Stanowią część głównego szyku bojowego i szarżują, by związać wroga walką wręcz. Katana jest bardzo skuteczną bronią w starciu bezpośrednim. Jej niezwykle ostra klinga tnie wrogów z łatwością, podczas gdy tępa strona służy do parowania ciosów.

Samuraj rusza do bitwy pogodzony ze śmiercią, nie bojąc się niczego, co zapewnia mu znakomite morale. Ale pogodzenie ze śmiercią nie jest tym samym, co bezmyślne ryzykowanie życia bez potrzeby, i samuraje z katanami muszą być świadomi zagrożenia ze strony jazdy i jednostek strzeleckich, przeciw którym nie mają dobrej obrony.

Miecz zwany kataną jest bronią najczęściej kojarzoną z samurajami. Jego eleganckie, zakrzywione jednosieczne ostrze wytwarzane jest przez wielokrotnie zginanie i skuwanie arkusza stali wysokowęglowej (która daje ostrą krawędź, ale jest krucha) i stali niskowęglowej (która jest wytrzymała, ale względnie miękka i łatwo się tępi). Dzięki temu połączeniu katana może być wytrzymała i mieć głownię ostrą jak brzytwa.

Katana była wytwarzana jako miecz dwuręczny - jej ostra krawędź miała wcinać się w ciało wroga i ciąć impetem ciosu, często zabijając przeciwnika momentalnie. Był to oręż do zadawania cięć, nie pchnięć. Tarcza nie była samurajowi potrzebna, gdyż ten sam miecz mógł posłużyć do parowania ciosów wroga tępą stroną ostrza bez obawy, że zostanie złamany.

Samuraje z katanami

Unit Name

Samuraje z katanami

Unit Key

Inf_Sword_Katana_Samurai

Soldiers

160

Category

Piechota walcząca wręcz

Class

Piechota z mieczami

Multiplayer Cost

750

└ Multiplayer Limit

0

Recruitment Cost

750

├ Recruitment Turns

2

└ Unit Limit

0

Upkeep Cost

150

Melee Attack

12

└ Melee Weapon

sabre

Charge Bonus

15

Bonus vs Cavalry

0

Melee Defence

4

Armour

5

Morale

10

Abilities

No Ability

Strengths & Weaknesses

  • Bardzo dobrzy w walce wręcz.
  • Wysokie morale.
  • Narażeni na atak ze strony konnicy.
  • Narażeni na ostrzał.