Left Panel
menu
HomeHome / Total War: Shogun 2 / Date / Jednostki / Mnich bohater z naginatą
Date Date Jednostki
Mnich bohater z naginatą DateDate Ciężka piechota

Mnich bohater z naginatą

Choć nieliczni, ci bohaterscy mnisi są wyśmienitymi wojownikami wielkiego ducha.

Bohater mnichów-wojownik i jego świta to siła straszliwa podczas szturmu na linię wroga albo obrony pozycji. Duch i wiara sprawiają, że podczas bitwy są oni praktycznie niezłomni - po prostu nie wiedzą, co znaczy odwrót! Znakomicie sprawdzają się w walce wręcz z piechotą i konnicą, i zadają przerażające straty atakowanym jednostkom strzeleckim. Są jednak nieliczni, więc mogą zostać pokonani przez wroga przeważającego liczebnie.

Na polu bitwy jednostka ta wyróżnia się kapturami i przepaskami na głowę. Mnisi-wojownicy z naginatami są ciężko opancerzeni i uzbrojeni w straszliwe naginaty. Broń ta składa się z ostrej jak brzytwa klingi osadzonej na długim drzewcu. W rękach wyszkolonego eksperta naginata może wypatroszyć konia albo przeciąć jeźdźca na pół.

Wielu mnichów - mimo iż wycofali się ze świata do klasztorów - dysponowało umiejętnościami walki, a ćwiczenia bojowe uważało za drogę do oświecenia. Wyszkolenie często czyniło z nich śmiertelnie groźnych przeciwników, zwłaszcza że mieli też poczucie sprawiedliwości społecznej. Walczyli za to, co uznawali za słuszne, nie tylko dla suzerena. Z tego powodu byli wymagającymi przeciwnikami i znakomitymi sojusznikami, gdy udawało się ich namówić, aby wspierali dajmio.

Mnich bohater z naginatą

Unit Name

Mnich bohater z naginatą

Unit Key

Inf_Heavy_Naginata_Warrior_Monk_Hero

Soldiers

40

Category

Piechota walcząca wręcz

Class

Ciężka piechota

Multiplayer Cost

1300

└ Multiplayer Limit

1

Recruitment Cost

1700

├ Recruitment Turns

2

└ Unit Limit

1

Upkeep Cost

200

Melee Attack

20

└ Melee Weapon

spear

Charge Bonus

18

Bonus vs Cavalry

15

Melee Defence

15

Armour

6

Morale

45

Abilities

  • Wytrwanie Wytrwanie
    Chwilowo zwiększa możliwości obronne i zatrzymuje spadek morale, dzięki czemu dana jednostka i maksymalnie trzy pobliskie oddziały stają się niezłomne.
  • Okrzyk bojowy Okrzyk bojowy
    Okrzyk bojowy poważnie osłabia morale maksymalnie czterech oddziałów wroga znajdujących się w pobliżu, na krótko je spowalniając i pogarszając ich parametry obronne.

Strengths & Weaknesses

  • Doskonała, wszechstronna piechota.
  • Prawie niezniszczalne morale.
  • Ich jednostki nie są zbyt liczne, więc mogą być pokonane przez zmasowane jednostki walczące wręcz.