Left Panel
menu
HomeHome / Total War: Shogun 2 / Saga / Jednostki / Shogitai
Saga Saga Jednostki
Shogitai SagaSaga Piechota z mieczami

Shogitai

Ci wojownicy uzbrojeni w katany są wyjątkowo dzielni i śmiercionośni w starciu wręcz.

Shogitai to wcielenie japońskiego tradycjonalizmu - szarżują do walki z dobytymi mieczami. Jest to formacja uderzeniowa, która przełamuje szyk wroga. Jeśli zdołają zbliżyć się do przeciwnika na długość ostrza, urządzają straszliwą rzeź, gdyż są śmiertelnie groźni w walce wręcz i mają bardzo dobre morale. Mniej uwagi poświęcają w obronie, dlatego trzeba nimi starannie kierować. Są wrażliwi na ostrzał, ponieważ w takiej sytuacji mogą jedynie próbować dopaść wroga, a to jest niezwykle ryzykowne. Jeśli w nierozważny sposób pozostawi się ich w odsłoniętym miejscu lub pozbawi wsparcia, zostaną też pokonani przez kawalerię.

Po 250 latach rządów Tokugawów i narzuconego pokoju stare umiejętności samurajskie nie zostały zarzucone w szybko modernizującej się Japonii epoki Meiji. Kodeks bushido z praktycznego zestawu umiejętności bojowych stał sformalizowaną nauką, to jednak nie zmniejszyło skuteczności samych wojowników. Ze wszystkich klas społecznych tylko samurajom wolno było zachować broń, a oni musieli podtrzymywać umiejętności posługiwania się tradycyjnym uzbrojeniem. Tradycja ta będzie podtrzymywana w bardzo nowoczesnej cesarskiej armii Japonii, co być może zaskoczyłoby nawet shogitai!

Shogitai

Unit Name

Shogitai

Unit Key

Boshin_Inf_Sword_Shogitai

Soldiers

200

Category

Piechota walcząca wręcz

Class

Piechota z mieczami

Multiplayer Cost

950

└ Multiplayer Limit

3

Recruitment Cost

1090

├ Recruitment Turns

2

└ Unit Limit

0

Upkeep Cost

150

Melee Attack

19

└ Melee Weapon

sabre

Charge Bonus

15

Bonus vs Cavalry

0

Melee Defence

6

Armour

2

Morale

12

Abilities

  • Banzai Banzai
    Ta jednostka może na krótki czas wzbudzić w sobie szał bojowy, co zwiększa jej szybkość, morale oraz siłę szarży i ataku wręcz.

Strengths & Weaknesses

  • Bardzo wysoka skuteczność w zwarciu.
  • Niska skuteczność przeciw pociskom.
  • Niska skuteczność przeciw kawalerii.
  • Wysokie morale.