Left Panel
menu
HomeHome / Total War: Shogun 2 / Fukuharští Tairové / Jednotky / Pěší samurajové
Pěší samurajové Fukuharští TairovéFukuharští Tairové Pěší lučištníci

Pěší samurajové

Pěší samurajové se umí bít nablízko a mohou střílet z luků. Díky tomu jsou vynikající a všestranně použitelnou jednotkou.

Být samurajem původně znamenalo bojovat ze sedla koně pomocí luku nebo kopí. Pěší boj s mečem v ruce je vynálezem teprve pozdějších dob – jakmile se však objevil, začal být cvičen se stejným odhodláním a zaníceností jako dřívější metody boje. Pěší samurajové jsou mistrní lučištníci, již dokážou zasáhnout cíl na neuvěřitelně dlouhou vzdálenost. Zároveň si však umí poradit i v boji zblízka. Jejich jednotky ale mají nízký počet mužů, takže někdy mohou podlehnout početně silnějším, byť slabším nepřátelům. Rozvážný velitel si také dává pozor, aby nevmanévroval samuraje pod kopyta jezdců.

V Japonsku se válečné umění odedávna snoubilo s náboženstvím a vírou v bůžky. Kronika "Azuma Kagami", která zaznamenává dění války Gempei, popisuje, jak se Minamoto Jorimoto připravoval do války: když byl povolán, ze všeho nejdřív si oblékl obřadní roucho a uklonil se před oltářem Iwašimizu Hačiman-gú. Tímto gestem svěřil svůj osud do rukou Hačimana, ducha války a opatrovníka rodu Minamotů. Aby měl Jorimoto jistotu, že se od něj Hačiman neodvrátí, zaměstnal jistého šintoistického kněze a samuraje "důvěrně obeznámeného s šintoistickými rituály", jemuž přikázal, aby se za něj modlil.

Pěší samurajové

Unit Name

Pěší samurajové

Unit Key

Genpei_Inf_Missile_Samurai_Infantry

Soldiers

60

Category

Pěchotní střelci

Class

Pěší lučištníci

Multiplayer Cost

600

└ Multiplayer Limit

0

Recruitment Cost

700

├ Recruitment Turns

2

└ Unit Limit

0

Upkeep Cost

150

Melee Attack

14

└ Melee Weapon

sabre

Charge Bonus

6

Bonus vs Cavalry

0

Range

150

├ Missile Weapon

bow

└ Projectile

shogun_arrow

Accuracy

60

Reloading Skill

60

Ammunition

25

Melee Defence

6

Armour

6

Morale

8

Abilities

  • Zápalné šípy Zápalné šípy
    Tato jednotka může na okamžik používat zápalné šípy. Ty způsobují větší zranění a mohou podpálit hořlavé objekty. Zápalné šípy jsou za vlhkého počasí neúčinné.
  • Svištivé šípy Svištivé šípy
    Svištivé šípy mají nepříznivý dopad jak na nepřátelské, tak spojenecké jednotky, nad jejichž hlavami prolétají. Na okamžik jim snižují morálku a zhoršují bojové schopnosti.

Strengths & Weaknesses

  • Velmi dobrá přesnost a rychlost přebíjení.
  • Velmi dobrá v boji zblízka.
  • Velmi dobrá morálka.
  • Snadno podléhá jízdě a početnějším odvedeneckým jednotkám.