Left Panel
menu
HomeHome / Total War: Shogun 2 / Fukuharští Tairové / Jednotky / Družiníci s luky
Družiníci s luky Fukuharští TairovéFukuharští Tairové Pěší lučištníci

Družiníci s luky

Tito lučištníci mají dobrý dostřel a průměrnou přesnost střelby. Poskytují ničivou podporu jednotkám určeným pro boj zblízka.

Střílet z luku někam v přibližném směru nepřítele se naučí téměř každý, střílet efektivně a přesně ve víru bitevní vřavy však už vyžaduje dlouholetou praxi a pevné odhodlání. Bojovníci s luky se těší dobré morálce a jejich kladem je i to, že pro případ potřeby podstoupili základní výcvik v boji nablízko. Podobně jako mnozí další lučištníci jsou však velmi zranitelní, pokud se ke slovu dostane nepřátelská jízda.

Lukostřelba má v japonském válečnictví dlouhou tradici, takže se nelze divit, že zručnost s lukem byla vyžadována prakticky od každého samuraje. Luk navíc hraje ústřední roli v několika japonských bájích. Jednou z nich je i příběh o překrásné kurtizáně Tamamo no Mae, jež si získala srdce císaře Konoeho. Tamamo se sice jevila jako krásná a inteligentní žena, ve skutečnosti to však byla devítiocasá očka kicune, která sloužila jednomu císařovu nepříteli. Její tajemství se provalilo a Tamamo se dala na útěk. Za ní se pak pustil slovutný válečník Miura no Suke. Když Tamamo začala tušit, že má na vlásku, zjevila se Miurovi ve snu a prosila jej o milost. Miura odmítl a hned následujícího dne Tamamo proklál šípem. Její mrtvé tělo se změnilo v takzvaný "vražedný kámen" seššo seki, který údajně zabije každého, kdo se ho dotkne. Tamamin duch, jenž přijal jméno Hódži, zůstal na tomto světě a strašil u kamene až do té doby, než ho buddhistický mnich Genno přemluvil k odchodu.

Družiníci s luky

Unit Name

Družiníci s luky

Unit Key

Genpei_Inf_Missile_Bow_Attendants

Soldiers

80

Category

Pěchotní střelci

Class

Pěší lučištníci

Multiplayer Cost

450

└ Multiplayer Limit

0

Recruitment Cost

550

├ Recruitment Turns

2

└ Unit Limit

0

Upkeep Cost

100

Melee Attack

3

└ Melee Weapon

sabre

Charge Bonus

5

Bonus vs Cavalry

0

Range

150

├ Missile Weapon

bow

└ Projectile

shogun_arrow

Accuracy

30

Reloading Skill

40

Ammunition

25

Melee Defence

2

Armour

3

Morale

5

Abilities

 • Zápalné šípy Zápalné šípy
  Tato jednotka může na okamžik používat zápalné šípy. Ty způsobují větší zranění a mohou podpálit hořlavé objekty. Zápalné šípy jsou za vlhkého počasí neúčinné.
 • Obrazy
  Štít, který lze vztyčit při obraně během rozmisťovací fáze. Nepříteli brání v pohybu a poskytuje krytí před jeho střelbou.

Strengths & Weaknesses

 • Průměrná přesnost a rychlost přebíjení.
 • Dobrá morálka.
 • V boji zblízka je tato jednotka slabá.
 • Snadno podléhá jízdě.
 • Snadno podléhá samurajské pěchotě.