Left Panel
menu
HomeHome / Total War: Shogun 2 / Nagaoka / Jednotky / Armstrongova děla
Nagaoka Nagaoka Jednotky
Armstrongova děla NagaokaNagaoka Dělostřelecké jednotky

Armstrongova děla

Nepřítel rozstřílený na prvočástečky už není nepřítel.

Armstrongova děla jsou moderní zbraně schopné na velmi dlouhou vzdálenost zasypat nepřátele děsivými tříštivými granáty. Jsou ohromně přesná a snadno se nabíjejí, ale stejně jako jiná děla by se nikdy neměla dostat do těsné blízkosti nepřítele, který by pak mohl snadno přečíslit a pobít obsluhu. Dělostřelci totiž nejsou nijak početní ani vycvičení pro boj zblízka. Mají však dobrou morálku, jelikož jsou hrdí na to, že mohou obsluhovat jednu z nejmodernějších dělostřeleckých zbraní své doby.

William Armstrong (1810-1900) byl plodný vynálezce mechanických zařízení a jeden z nevýznamnějších průmyslníků viktoriánské Anglie. Díky svému nadání si vydělal obrovské jmění a byl jmenován členem Královské společnosti. Po něm pojmenované "Armstrongovo dělo" je založeno na unikátní a chytré konstrukci se soustřednými kruhy, které se mohou při explozi prachu roztahovat – tím lze dosáhnout vyššího tlaku v hlavni a tím pádem i větší síly. Dělo se navíc nabíjelo zezadu – v dobách, kdy britská armáda stále ještě objednávala děla ládovaná předem, už Armstrong zásoboval obě strany americké občanské války svými modernějšími děly.

Armstrongovy další vynálezy nebyly o nic méně působivé: jeho domovské město Cragside v severoanglickém Northumberlandu se mohlo pyšnit svou vlastní vodní elektrárnou, a jeho loděnice po dlouhá desetiletí vyráběly válečné lodě a křižníky pro Královské námořnictvo a japonské císařské námořnictvo. Spoustu peněz vydělal Armstrong i výrobou lokomotiv.

Armstrongova děla

Unit Name

Armstrongova děla

Unit Key

Boshin_Art_Armstrong_Guns

Soldiers

40

Category

Obléhací stroj

Class

Dělostřelecké jednotky

Multiplayer Cost

1360

└ Multiplayer Limit

0

Recruitment Cost

1760

├ Recruitment Turns

3

└ Unit Limit

0

Upkeep Cost

220

Melee Attack

4

└ Melee Weapon

sword

Charge Bonus

9

Bonus vs Cavalry

0

Range

550

├ Gun Type

boshin_armstrong_cannon

├ Guns

4

└ Fire Power

1

Accuracy

30

Reloading Skill

50

Ammunition

20

Melee Defence

4

Armour

1

Horse Mode

shogun_horse_ronin

└ Mount Armour

4

Morale

4

Abilities

  • Šrapnel Šrapnel
    Tento dělostřelecký granát vybuchuje ještě ve vzduchu nad zacílenou jednotkou. V okamžiku exploze se z něj na všechny strany rozletí kovové střepiny. Tato schopnost se po aktivaci nějaký čas dobíjí, takže budeš muset s jejím dalším použitím chvíli počkat.

Strengths & Weaknesses

  • Velice dlouhý dosah a ničivé výbušné náboje.
  • Dobrá přesnost a průměrná rychlost přebíjení.
  • Jednotka je slabá v boji zblízka.
  • Průměrná morálka.