Domů / Divide et Impera / Iberie (Císař Augustus)
Císař Augustus
Iberie (Císař Augustus)
The Celtiberian Tribes are a valiant and resourceful people that caused Rome much hardship. Iberian warfare was endemic and based on intertribal raiding and pillaging. In set piece battle, Iberians were known to regularly charge and retreat, throwing javelins and shouting at their opponents without actually committing to full contact combat. This sort of fighting was termed concursare by the Romans. The Iberians were particularly fond of ambushes and guerrilla tactics.
Campaign Map
Faction Name Iberie (Císař Augustus) |
Campaign main_emperor |
Culture rom_Barbarian |
Subculture sc_rom_celtiberian |
Military Group celtiberian |
Faction Group emp_faction_group_celtiberian |
Faction Group
Iberské kmeny
Iberské kmeny jsou drsní válečníci, kteří se boje nezaleknou.
Iberské kmeny jsou drsní válečníci, kteří se boje nezaleknou.
[NEZOBRAZUJE SE] +3 k zabezpečení proti činnosti autoritativních záškodníků
[NEZOBRAZUJE SE] +2 k zabezpečení proti činnosti vychytralých záškodníků
[NEZOBRAZUJE SE] +4 k zabezpečení proti činnosti odhodlaných záškodníků
Jezdectví: +1 % ke zkušenostem jízdních jednotek
Válečnická společnost: +2 k veřejnému pořádku za každou válku vedenou proti sousední frakci
[NEZOBRAZUJE SE] +3 k zabezpečení proti činnosti autoritativních záškodníků
[NEZOBRAZUJE SE] +2 k zabezpečení proti činnosti vychytralých záškodníků
[NEZOBRAZUJE SE] +4 k zabezpečení proti činnosti odhodlaných záškodníků
[NEZOBRAZUJE SE] +2 k zabezpečení proti činnosti vychytralých záškodníků
[NEZOBRAZUJE SE] +4 k zabezpečení proti činnosti odhodlaných záškodníků
Jezdectví: +1 % ke zkušenostem jízdních jednotek
Válečnická společnost: +2 k veřejnému pořádku za každou válku vedenou proti sousední frakci
[NEZOBRAZUJE SE] +3 k zabezpečení proti činnosti autoritativních záškodníků
[NEZOBRAZUJE SE] +2 k zabezpečení proti činnosti vychytralých záškodníků
[NEZOBRAZUJE SE] +4 k zabezpečení proti činnosti odhodlaných záškodníků
Political Parties
Other Chiefs
Playable: False
Initial Power: 41
Initial Power: 41
No Effect
Elder Chiefs
Playable: True
Initial Power: 59
Mocní válečníci: +1 k hodnosti pro pěchotní rekruty.
Posvátná oběť: +4 k veřejnému pořádku.
[NEZOBRAZUJE SE] trvale dodává bohatství pouze hlavnímu městu frakce / rozsah: frakce
[NEZOBRAZUJE SE] trvale dodává bohatství pouze hlavnímu městu frakce / rozsah: frakce
Stand Alone: Moderate diplomatic penalty Iberian factions
Initial Power: 59
Mocní válečníci: +1 k hodnosti pro pěchotní rekruty.
Posvátná oběť: +4 k veřejnému pořádku.
[NEZOBRAZUJE SE] trvale dodává bohatství pouze hlavnímu městu frakce / rozsah: frakce
[NEZOBRAZUJE SE] trvale dodává bohatství pouze hlavnímu městu frakce / rozsah: frakce
Stand Alone: Moderate diplomatic penalty Iberian factions
Velitel |
---|
Katuvaram
(Ibe_Lusitani_Bodyguard_Cav) Kontaktní jízda
Lusitánští aristokraté
(Ibe_Lusitani_Nobles) Kontaktní pěchota
Ambakaro
(Ibe_Lusitani_Shock_Inf) Kontaktní pěchota
Urozená jízda
(Ibe_Noble_Cav) Kontaktní jízda
Urození bojovníci
(Ibe_Noble_Fighters) Kontaktní pěchota |
Kontaktní pěchota |
Partyzánští bojovníci
(Ibe_Guerilla_Warriors) Kontaktní pěchota
Loricati Scutarii
(Ibe_Loricati_Scutarii) Kontaktní pěchota
Skadarané
(Ibe_Scutarii) Kontaktní pěchota
Pictone Neitos
(AOR_1_Pictone_Painted_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Sikeliotai Pezoi
(AOR_10_Greek_Marines) Kontaktní pěchota
Pezoi Brettioi
(AOR_10_Sicily_Bruttian_Infantry) Kontaktní pěchota
Keltohellenikoi Thorakitai
(AOR_11_Celto_Hellenic_Infantry) Kontaktní pěchota
Clona Tekonac
(AOR_12_North_Iberian_Axemen) Kontaktní pěchota
Milites Ilergetum
(AOR_12_North_Iberian_Illergetan_Soldiers) Kontaktní pěchota
Loricati Scutarii
(AOR_13_South_Iberian_Loricati) Kontaktní pěchota
Scutarii
(AOR_13_South_Iberian_Scutarii) Kontaktní pěchota
Dorkim Lybim Kbedim
(AOR_15_Late_Libyan_Infantry) Kontaktní pěchota
Dorkim Lybim
(AOR_15_Libyan_Infantry) Kontaktní pěchota
Aithiopikoi Pelekuphoroi
(AOR_18_axum_nobles) Kontaktní pěchota
Eklektoi Aithiopikoi
(AOR_18_ethiopian_shock_infantry) Kontaktní pěchota
Mistophoroi Kushitoi
(AOR_18_kushite_tribal_warriors) Kontaktní pěchota
Corio Runo
(AOR_2_Britannic_Ambushers) Kontaktní pěchota
Calawre
(AOR_2_Casse_Champions) Kontaktní pěchota
Silurae Birnai
(AOR_2_Siluri_Warband) Kontaktní pěchota
Skythioi Pezoi
(AOR_28_Scythian_Warriors) Kontaktní pěchota
Thrakioi Rhomphaiaphoroi
(AOR_28_Thracian_Warriors) Kontaktní pěchota
Phrygioi Sagarisphoroi
(AOR_29_phrygian_axemen) Kontaktní pěchota
Bataroas
(AOR_3_Gallic_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Cladio Argos
(AOR_30_Galatian_Chosen_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Catuiros Calgo
(AOR_30_Galatian_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Curoas
(AOR_30_Galatian_Warriors) Kontaktní pěchota
Catuiros Calgo
(AOR_31_Galatian_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Kilikioi Haploi
(AOR_32_Cilician_Levies) Kontaktní pěchota
Kares Pezoi
(AOR_33_Karian_Axemen) Kontaktní pěchota
Skiritai Machairaphoroi
(AOR_35_Skiritai_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Dardanioi Sicaphoroi
(AOR_37_dardanioi_sicabearers) Kontaktní pěchota
Illyrioi Grosphomachoi
(AOR_37_Illyrian_Coastal_Levies) Kontaktní pěchota
Agrianoi Pelekophoroi
(AOR_38_Agrianian_Assault_Infantry) Kontaktní pěchota
Cordinau Orca
(AOR_38_Scordisci_Elite_Infantry) Kontaktní pěchota
Galathraikes
(AOR_38_Thrace_Gallo_Thracian_Warriors) Kontaktní pěchota
Thrakioi Pezoi
(AOR_38_Thracian_Warriors) Kontaktní pěchota
Thyni Rhomphaiaphoroi
(AOR_38_thyni_romphaiaphoroi) Kontaktní pěchota
Daki Drepanephoroi
(AOR_39_Dacian_Falxmen) Kontaktní pěchota
Mishteret Izrahim
(AOR_40_Corsican_Coastal_Levies) Kontaktní pěchota
Dreugulozez Brunjadoi
(AOR_5_Germanic_Heavy_Infantry) Kontaktní pěchota
Herunautoz
(AOR_5_Germanic_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Herunautoz
(AOR_6_Germanic_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Kartveli Dashnit Meombrebi
(AOR_62_Georgian_Medium_Swordmen) Kontaktní pěchota
Kartvelebi Dashna-Mebrdzolebi
(AOR_62_Georgian_Sword) Kontaktní pěchota
Kluddacorii
(AOR_7_Alpine_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Apulii Extraordinarii
(AOR_9_Apulian_Infantry) Kontaktní pěchota
Ensiferi Italici Reformati
(AOR_9_Italian_Late_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Ensiferi Italici
(AOR_9_Italian_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Taurisci Securiferi
(AOR_9_Italy_Taurisci_Axemen) Kontaktní pěchota
Tabargan Suguda
(AOR_26_Bac_Axemen) Kontaktní pěchota
Teceitos
(Bar_Marine_Celt) Kontaktní pěchota
Botroas
(Bar_Marine_Heavy_Celt) Kontaktní pěchota
Caetranann
(Ibe_Lusitani_Light_Inf) Kontaktní pěchota
Lusitánští aristokraté
(Ibe_Lusitani_Nobles) Kontaktní pěchota
Ambakaro
(Ibe_Lusitani_Shock_Inf) Kontaktní pěchota
Loricati Caetrati
(Ibe_Medium_inf) Kontaktní pěchota
Local Citizens
(GAR_Gre_Armed_Citizens_Foreign) Kontaktní pěchota
Local Townsfolk
(GAR_Eas_Armed_Townsfolk_Foreign) Kontaktní pěchota
Local Citizens
(GAR_Ita_Armed_Citizens_Foreign) Kontaktní pěchota
Iberian Townsfolk
(GAR_Ibe_Armed_Townsfolk) Kontaktní pěchota
Iberian Swordsmen
(GAR_Ibe_Local_Swordsmen) Kontaktní pěchota
Iberian Champions
(GAR_Ibe_Town_Champions) Kontaktní pěchota |
Střelecká pěchota |
Baleárští prakovníci
(Ibe_Balearic_Slingers) Střelecká pěchota
Iberští prakovníci
(Ibe_Slingers) Střelecká pěchota
Balroae
(AOR_1_Caledonian_Skirmishers) Střelecká pěchota
Gastraphetes
(AOR_10_Crossbows) Střelecká pěchota
Kestrosphendones
(AOR_10_Dart_Slingers) Střelecká pěchota
Sikelioi Sphendonetai
(AOR_10_Italian_Slingers) Střelecká pěchota
Aichmetai Leukanoi
(AOR_10_Sicily_Lucanian_Light_Infantry) Střelecká pěchota
Clona Gosnasio
(AOR_12_North_Iberian_Skirmishers) Střelecká pěchota
Mitnag'him Numidim
(AOR_14_Numidian_Javelinmen) Střelecká pěchota
Qala'im Numidim
(AOR_14_Numidian_Slingers) Střelecká pěchota
Mitnagsim Lybim
(AOR_15_Libyan_Javelinmen) Střelecká pěchota
Mitnagsim Lybim
(AOR_16_African_Javelinmen) Střelecká pěchota
Qala'im Garamantim
(AOR_16_Garamantine_Slingers) Střelecká pěchota
Machimoi Toxotai
(AOR_17_Egyptian_Archers) Střelecká pěchota
Blemmyai Toxotai
(AOR_18_blemmyes_archers) Střelecká pěchota
Meroi Toxotai
(AOR_18_meroe_archers) Střelecká pěchota
Aithiopikoi Toxotai
(AOR_18_Nubian_Archers) Střelecká pěchota
Ioudaioi Sphendonetai
(AOR_19_Jewish_Slingers) Střelecká pěchota
Corio Telamon
(AOR_2_Briton_Slingers) Střelecká pěchota
Toxotai Syriakoi
(AOR_21_Syrian_Heavy_Archers) Střelecká pěchota
Thanvare Madaen
(AOR_22_Mesopotamian_Archers) Střelecká pěchota
Peltastai Indohellenikoi
(AOR_23_hellenic_peltasts) Střelecká pěchota
Thanvare Payahdag
(AOR_23_Persian_Archers) Střelecká pěchota
Armenikoi Toxotai
(AOR_25_Armenian_Archers) Střelecká pěchota
Skythioi Toxotai
(AOR_27_Scythian_Archers) Střelecká pěchota
Skythioi Toxotai
(AOR_28_Scythian_Archers) Střelecká pěchota
Skythioi Kataikoi Toxotai
(AOR_28_Scythian_Foot_Archers) Střelecká pěchota
Skythioi Peltastai
(AOR_28_Scythian_Skirmishers) Střelecká pěchota
Thrakioi Basilikoi Peltastai
(AOR_28_Thracian_Heavy_Peltasts) Střelecká pěchota
Thrakioi Peltastai
(AOR_28_Thracian_Peltasts) Střelecká pěchota
Pontikoi Toxotai
(AOR_29_Pontic_Archers) Střelecká pěchota
Aeudi Gaeroas
(AOR_3_Gallic_Skirmishers) Střelecká pěchota
Kilikioi Peltastai
(AOR_32_Cilician_Peltasts) Střelecká pěchota
Mysoi Sphendonetai
(AOR_33_Mysian_Slingers) Střelecká pěchota
Kretai Toxotai
(AOR_34_Cretan_Archers) Střelecká pěchota
Skiritai Peltastai
(AOR_35_Skiritai_Peltasts) Střelecká pěchota
Macedonikoi Euzonoi
(AOR_36_Greek_Light_Peltasts) Střelecká pěchota
Agrianoi Peltastai
(AOR_38_Agrianian_Axemen) Střelecká pěchota
Maedi Peltastai
(AOR_38_maedi_peltastai) Střelecká pěchota
Thrakioi Peltastai
(AOR_38_Thracian_Peltasts) Střelecká pěchota
Sotaroas Argos
(AOR_4_Belgae_Hunters) Střelecká pěchota
Pelliti Velites
(AOR_40_corsican_javeliners) Střelecká pěchota
Kasatim Shardanim
(AOR_40_Sardinian_Archers) Střelecká pěchota
Baleares Funditores
(AOR_41_Balearic_Slingers) Střelecká pěchota
Rhodioi Sphendonetai
(AOR_42_Rhodian_Slingers) Střelecká pěchota
Sauromatae Fistaeg Fat Aexsdzhytae
(AOR_43_Sarmatian_Archers) Střelecká pěchota
Skutjanz
(AOR_5_Germanic_Hunters) Střelecká pěchota
Skutjanz
(AOR_6_Germanic_Hunters) Střelecká pěchota
Kovkasi Lernain Netadzik
(AOR_62_Caucasian_Archers) Střelecká pěchota
Gaeroas Liguriae
(AOR_8_Ligurian_Skirmishers) Střelecká pěchota
Paya Hinam Dunai Purma
(AOR_27_Subeshi_Archers) Střelecká pěchota
Thanvare Suguda
(AOR_26_Bac_Archer_Spearmen) Střelecká pěchota
Zubindar-i Suguda
(AOR_26_Bac_Javelinmen) Střelecká pěchota
Iaosatae
(Bar_Mar_Missile_Celt) Střelecká pěchota
Iovamann
(Ibe_Lusitani_Skirm) Střelecká pěchota
Local Archers
(GAR_Gre_Local_Archers_Foreign) Střelecká pěchota
Local Archers
(GAR_Eas_Local_Archers_Foreign) Střelecká pěchota
Local Slingers
(GAR_Ita_Citizen_Javelinmen_Foreign) Střelecká pěchota
Iberian Slingers
(GAR_Ibe_Local_Slingers) Střelecká pěchota |
Pěchota s píkami |
Massaloi Hoplitai
(AOR_11_Massalian_Hoplites) Pěchota s píkami
Massaloi Thorakitai Hoplitai
(AOR_11_Massalian_Thorax_Hoplites) Pěchota s píkami
Shipri Tukul
(AOR_22_Babylonian_Spears) Pěchota s píkami
Skythioi Hoplitai
(AOR_28_Scythian_Hoplites) Pěchota s píkami
Chalyboi Doryphoroi
(AOR_29_chalybes_spearmen) Pěchota s píkami
Kypros Ekdromoi Hoplitai
(AOR_32_Cypriot_Light_Hoplites) Pěchota s píkami
Erin-mesh Uriki
(AOR_33_akkadian_elite_guards) Pěchota s píkami
Ephesoi Phalangitai
(AOR_33_Ephesian_Pikemen) Pěchota s píkami
Athenai Hoplitai
(AOR_35_Athenian_Hoplites) Pěchota s píkami
Athenai Thorakitai Hoplitai
(AOR_35_Athenian_Thorax_Hoplites) Pěchota s píkami
Korinthoi Epistratoi Hoplitai
(AOR_35_Greek_Levies) Pěchota s píkami
Korinthoi Ekdromoi Hoplitai
(AOR_35_Greek_Light_Hoplites) Pěchota s píkami
Spartiatai Hoplitai
(AOR_35_Spartan_Hoplites) Pěchota s píkami
Spartiatai Thorakitai Hoplitai
(AOR_35_Spartan_Thorax_Hoplites) Pěchota s píkami
Thessalikoi Epistratoi Hoplitai
(AOR_36_Greek_Levies) Pěchota s píkami
Thessalikoi Ekdromoi Hoplitai
(AOR_36_Greek_Light_Hoplites) Pěchota s píkami
Macedonikoi Phalangitai
(AOR_36_Greek_Pikemen) Pěchota s píkami
Illyrioi Hoplitai
(AOR_37_Illyrian_Hoplites) Pěchota s píkami
Tarantinoi Ekdromoi Hoplitai
(AOR_44_Greek_Light_Hoplites) Pěchota s píkami
Tarantinoi Leukaspidai
(AOR_44_Tarantine_White_Shield_Pike) Pěchota s píkami
Kampanioi Hoplitai
(AOR_9_Campanian_Hoplites) Pěchota s píkami
Leukanoi Hoplitai
(AOR_9_lucanian_hoplites) Pěchota s píkami
Local Citizen Militia
(GAR_Gre_Citizen_Militia_Foreign) Pěchota s píkami |
Pěchota s kopími |
Hastati Loricati
(Ibe_Loricati_Scut_Spear) Pěchota s kopími
Skadarští kopiníci
(Ibe_Scut_Spear) Pěchota s kopími
Členové iberských kmenů
(Ibe_Tribesmen) Pěchota s kopími
Pictone Lugoae
(AOR_1_Caledonian_Levies) Pěchota s kopími
Sikeliotai Pantodapoi
(AOR_10_Greek_Colonist_Levies) Pěchota s kopími
Sikelioi Milites
(AOR_10_Italian_Levies) Pěchota s kopími
Lugoae Vocontae
(AOR_11_Celtic_Levies) Pěchota s kopími
Massaloi Pantodapoi
(AOR_11_Greek_Colonist_Levies) Pěchota s kopími
Scortamareva
(AOR_12_North_Iberian_Medium_Spearmen) Pěchota s kopími
Mishteret Lybim
(AOR_15_Libyan_Levies) Pěchota s kopími
Mishteret Lybim
(AOR_16_African_Levies) Pěchota s kopími
Dorkim Garamantim
(AOR_16_Garamantine_Levies) Pěchota s kopími
Machimoi
(AOR_17_Egyptian_Levies) Pěchota s kopími
Hanatim Kushim
(AOR_18_Ethiopian_Levies) Pěchota s kopími
Meroi Aichmetai
(AOR_18_meroe_spearmen) Pěchota s kopími
Ioudaioi Taxeis
(AOR_19_Jewish_Levies) Pěchota s kopími
Judaioi Thureophoroi
(AOR_19_judean_thureophoroi) Pěchota s kopími
Erinamesh Ana-Arabim
(AOR_20_Arabian_Levies) Pěchota s kopími
Pantodapoi Syriakoi
(AOR_21_Syrian_Levies) Pěchota s kopími
Gund-i Madaen
(AOR_22_Mesopotamian_Levies) Pěchota s kopími
Thureophoroi Indohellenikoi
(AOR_23_hellenic_medium_inf) Pěchota s kopími
Gund-i Palta
(AOR_23_Persian_Levies) Pěchota s kopími
Gund-i Nizagan
(AOR_24_Parthian_Levies) Pěchota s kopími
Armenikoi Epistratoi Doriphoroi
(AOR_25_Armenian_Levies) Pěchota s kopími
Baktrioi Pantodapoi
(AOR_26_Baktrian_Levies) Pěchota s kopími
Roxolanoi Haploi
(AOR_27_Roxolani_Levies) Pěchota s kopími
Albanoi Doryphoroi
(AOR_28_Protoslav_Levies) Pěchota s kopími
Pontikoi Haploi
(AOR_29_Pontic_Levies) Pěchota s kopími
Aeudi Lugoae
(AOR_3_Gallic_Levies) Pěchota s kopími
Gaelaiche
(AOR_3_Gallic_Medium_Spearmen) Pěchota s kopími
Galatai Lugoae
(AOR_30_Galatian_Levies) Pěchota s kopími
Kappadokioi Haploi
(AOR_31_Cappadocian_Levies) Pěchota s kopími
Galatai Lugoae
(AOR_31_Galatian_Levies) Pěchota s kopími
Phrygioi Pantodapoi
(AOR_33_Phrygian_Levies) Pěchota s kopími
Kretai Haploi
(AOR_34_Cretan_Levies) Pěchota s kopími
Korinthoi Thureophoroi
(AOR_35_Greek_Thureos_Spears) Pěchota s kopími
Thessalikoi Thureophoroi
(AOR_36_Greek_Thureos_Spears) Pěchota s kopími
Illyrioi Thureophoroi
(AOR_37_Illyrian_Thureos_Spears) Pěchota s kopími
Krobyzoi Thureophoroi
(AOR_38_krobyzi_spearmen) Pěchota s kopími
Daki Epistratoi Doryphoroi
(AOR_39_Dacian_Levies) Pěchota s kopími
Eburonae Lugoae
(AOR_4_Belgae_Levies) Pěchota s kopími
Batacorii
(AOR_4_Belgae_Spearmen) Pěchota s kopími
Dorkim Shardanim
(AOR_40_Sardinian_Levies) Pěchota s kopími
Baleares Milites
(AOR_41_Balearic_Levies) Pěchota s kopími
Voinu
(AOR_43_Baltic_Levies) Pěchota s kopími
Tarantinoi Pantodapoi
(AOR_44_Greek_Colonist_Levies) Pěchota s kopími
Tarantinoi Thureophoroi
(AOR_44_Greek_Thureos_Spears) Pěchota s kopími
Gaizoz Frije
(AOR_5_Germanic_Levies) Pěchota s kopími
Gaizoz Frije
(AOR_6_Germanic_Levies) Pěchota s kopími
Kavakaza Sparabara
(AOR_62_Caucasian_Levies) Pěchota s kopími
Noricene Lugoae
(AOR_7_Alpine_Levies) Pěchota s kopími
Appea Gaedotos
(AOR_7_Alpine_Phalanx) Pěchota s kopími
Lugoae Liguriae
(AOR_8_Ligurian_Levies) Pěchota s kopími
Gaemile Liguriae
(AOR_8_Ligurian_Spearmen) Pěchota s kopími
Italici Milites
(AOR_9_Italian_Levies) Pěchota s kopími
Mamertinoi Doryphoroi
(AOR_9_Mamertine_Spearmen) Pěchota s kopími
Arabioi Katadromeis
(AOR_20_arabian_auxiliaries) Pěchota s kopími
Ibaranta
(Ibe_Lusitani_Ambushers) Pěchota s kopími
Gestikapoinann
(Ibe_Lusitani_Light_Spearmen) Pěchota s kopími
Scortamareva
(Ibe_Lusitani_Medium_Spearmen) Pěchota s kopími
Local Militia
(GAR_Eas_Local_Militia_Foreign) Pěchota s kopími
Local Town Guard
(GAR_Ita_Town_Guard_Foreign) Pěchota s kopími
Iberian Spearmen
(GAR_Ibe_Garrisoned_Spearmen) Pěchota s kopími |
Kontaktní jízda |
Equites Caetrati
(Ibe_Light_Cav) Kontaktní jízda
Curisi
(Ibe_Medium_Cav) Kontaktní jízda
Skadarská jízda
(Ibe_Scutarii_Cav) Kontaktní jízda
Vocontae Epos
(AOR_11_Celtic_Light_Cavalry) Kontaktní jízda
Ambakaro Epones
(AOR_12_North_Iberian_Medium_Cavalry) Kontaktní jízda
Curisi
(AOR_13_South_Iberian_Cavalry) Kontaktní jízda
Machimoi Hippeis
(AOR_17_Egyptian_Cavalry) Kontaktní jízda
Aithiopikoi Hippakontistai
(AOR_18_Ethiopian_Horse_Skirmishers) Kontaktní jízda
Myrcharn
(AOR_2_Casse_Light_Cavalry) Kontaktní jízda
Taxilan Agema
(AOR_23_iranian_heavy_cav) Kontaktní jízda
Kamboja Asvaka Ksatriya
(AOR_23_iranian_light_cav) Kontaktní jízda
Leuce Epos
(AOR_3_Gallic_Light_Cavalry) Kontaktní jízda
Galatai Epos
(AOR_30_Galatian_Light_Cavalry) Kontaktní jízda
Galatai Epos
(AOR_31_Galatian_Light_Cavalry) Kontaktní jízda
Remi Mairepos
(AOR_4_Belgae_Heavy_Cavalry) Kontaktní jízda
Reidonez
(AOR_5_Germanic_Cavalry) Kontaktní jízda
Liguriae Epos
(AOR_8_Ligurian_Cavalry) Kontaktní jízda
Equites Campaniae
(AOR_9_Campanian_Cav) Kontaktní jízda
Baggage Train
(Supply_Iberian) Kontaktní jízda
Katuvaram
(Ibe_Lusitani_Bodyguard_Cav) Kontaktní jízda
Ambakaro Epones
(Ibe_Lusitani_Cav) Kontaktní jízda
Urozená jízda
(Ibe_Noble_Cav) Kontaktní jízda |
Jízdní lučištníci |
Parasim Numidim
(AOR_14_Numidian_Cavalry) Jízdní lučištníci
Parasim Lebiponnim
(AOR_15_Libyan_Cavalry) Jízdní lučištníci
Ana-Arabim Kamelarios
(AOR_20_Arabian_Camel_Archers) Jízdní lučištníci
Shivatir-i Pahlavanig
(AOR_24_Parthian_Horse_Archers) Jízdní lučištníci
Skythioi Hippotoxotai
(AOR_27_Scythian_Horse_Archers) Jízdní lučištníci
Skythioi Hippotoxotai
(AOR_28_Scythian_Horse_Archers) Jízdní lučištníci
Paphlagonikoi Hippeis
(AOR_29_Paphlagonian_Cavalry) Jízdní lučištníci
Illyrioi Hippeis
(AOR_37_Illyrian_Light_Cavalry) Jízdní lučištníci
Sauromatae Fat Aexsdzhytae
(AOR_43_Sarmatian_Horse_Archers) Jízdní lučištníci
Tarantinoi Hippeis
(AOR_44_Tarantine_Cav) Jízdní lučištníci
Jamsya Yukhuna Duna Purma
(AOR_26_Yuezhi_Archers) Jízdní lučištníci
Savar-i Suguda
(AOR_26_Bac_Camels) Jízdní lučištníci |
Útočná jízda |
Lanceari
(Ibe_Heavy_Cav) Útočná jízda
Yancai Uaezdaettae
(AOR_22_Alan_Noble_Cav) Útočná jízda
Khuveshavagan
(AOR_23_Persian_Cavalry) Útočná jízda
Asavaran-i Zrehbaran
(AOR_24_Parthian_Cataphracts) Útočná jízda
Roxolanoi Xistophoroi
(AOR_27_Roxolani_Lancers) Útočná jízda
Kappadokioi Xistophoroi
(AOR_29_Cappadocian_Lancers) Útočná jízda
Kappadokioi Xistophoroi
(AOR_31_Cappadocian_Lancers) Útočná jízda
Hippeis Thessalikoi
(AOR_36_Thessalian_Cavalry) Útočná jízda
Sauromatae Uaezdaettae
(AOR_43_Sarmatian_Cataphracts) Útočná jízda |
Slon |
Elephantes Hulaioi Liboukoi
(AOR_16_African_Elephants) Slon
Elephantes Hulaioi Liboukoi
(AOR_18_African_Elephants) Slon
Elephantes Syriakoi
(AOR_21_Syrian_War_Elephants) Slon
Elephantes Indikoi
(AOR_23_Indian_War_Elephants) Slon
Elephantes Indikoi
(AOR_26_Indian_War_Elephants_Bactria) Slon |
Obranná artilerie |
Iberský škorpión (obranný)
(Ibe_Scorpion) Obranná artilerie
Škorpión na iberské baště
(Ibe_Scorpion_Bastion) Obranná artilerie |
Polní artilerie |
Keltský škorpión
(Cel_Cheiroballistra) Polní artilerie
Iberská balista
(Ibe_Ballista) Polní artilerie
Balista na iberské baště
(Ibe_Ballista_Bastion) Polní artilerie |
Zvláštní |
Malhamit Kalb
(AOR_16_Garamantine_Hounds) Zvláštní
Corio Cunos Vidios
(AOR_3_Celtic_Savage_Dogs) Zvláštní
Kappadokioi Kyon
(AOR_31_Anatolian_Mountain_Dogs) Zvláštní
Molossoi Kyon
(AOR_36_Molossian_Hounds) Zvláštní
Vadasz Spako
(AOR_43_Steppe_Hunting_Dogs) Zvláštní
Jagon Hund
(AOR_5_Germanic_Hunting_Dogs) Zvláštní
Canes Bellici
(AOR_8_Roman_War_Dogs) Zvláštní |
Kontaktní loď |
Perské útočné tetréry - Skadarané
(Ibe_Scutarii_Four) Kontaktní loď
Útočné diéry - Teceitos
(Bar_Assault_Bireme) Kontaktní loď
Útočné triéry - Teceitos
(Bar_Assault_Trireme) Kontaktní loď
Těžký jezdec - Botroas
(Bar_Heavy_Raider) Kontaktní loď
Středně těžký útočný nájezdník - Teceitos
(Bar_Medium_Raider) Kontaktní loď
Útočný nájezdník - Teceitos
(Bar_Raider) Kontaktní loď |
Loď se střelami |
Nájezdnický střelec - Iaosatae
(Bar_Missile_Raider) Loď se střelami |
Athény
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Gortyna
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Sparta
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Alexandrie
Egypt (Císař Augustus)
Egypt (Císař Augustus)
Diospolis
Egypt (Císař Augustus)
Egypt (Císař Augustus)
Memfis
Egypt (Císař Augustus)
Egypt (Císař Augustus)
Myos Hormos
Egypt (Císař Augustus)
Egypt (Císař Augustus)
Aksum
Axum (Císař Augustus)
Axum (Císař Augustus)
Meroe
Meroe (Císař Augustus)
Meroe (Císař Augustus)
Ptolemaiský Theron
Blemyové (Císař Augustus)
Blemyové (Císař Augustus)
Kartágo
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Hadrumentum
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Leptis Magna
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Makomades
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Burdigala
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Gergovia
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Limonum
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Eudémon
Himyarové (Císař Augustus)
Himyarové (Císař Augustus)
Maas-gat
Maskat (Císař Augustus)
Maskat (Císař Augustus)
Marib
Sábové (Císař Augustus)
Sábové (Císař Augustus)
Adummatu
Kvidriové (Císař Augustus)
Kvidriové (Císař Augustus)
Gerrha
Gerrhea (Císař Augustus)
Gerrhea (Císař Augustus)
Jatrib
Ma'in (Císař Augustus)
Ma'in (Císař Augustus)
Amul
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Artakoana
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Merv
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Arsamosata
Kappadocie (Císař Augustus)
Kappadocie (Císař Augustus)
Artaxa
Arménie (Císař Augustus)
Arménie (Císař Augustus)
Carana
Arménie (Císař Augustus)
Arménie (Císař Augustus)
Tigranocerta
Arménie (Císař Augustus)
Arménie (Císař Augustus)
Efez
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Pergamon
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Pessinus
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Rhodos
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Baktrie
Paradene (Císař Augustus)
Paradene (Císař Augustus)
Eukratides
Paradene (Císař Augustus)
Paradene (Císař Augustus)
Kapisa
Paradene (Císař Augustus)
Paradene (Císař Augustus)
Kordoba
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Gades
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Toletum
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Nemecatum
Belgové (Císař Augustus)
Belgové (Císař Augustus)
Treverorum
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Amasie
Pontus (Císař Augustus)
Pontus (Císař Augustus)
Nikomédie
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Sinop
Pontus (Císař Augustus)
Pontus (Císař Augustus)
Trapezos
Pontus (Císař Augustus)
Pontus (Císař Augustus)
Panticapaeum
Pontus (Císař Augustus)
Pontus (Císař Augustus)
Fanagorie
Pontus (Císař Augustus)
Pontus (Císař Augustus)
Tanais
Pontus (Císař Augustus)
Pontus (Císař Augustus)
Kamulodunum
Icéni (Císař Augustus)
Icéni (Císař Augustus)
Iska
Dumoniové (Císař Augustus)
Dumoniové (Císař Augustus)
Mordiunon
Deméti (Císař Augustus)
Deméti (Císař Augustus)
Sleaford
Korieltauviové (Císař Augustus)
Korieltauviové (Císař Augustus)
Bam
Persie (Císař Augustus)
Persie (Císař Augustus)
Harmozie
Persie (Císař Augustus)
Persie (Císař Augustus)
Gabala
Ardan (Císař Augustus)
Ardan (Císař Augustus)
Mtsketa
Kartliové (Císař Augustus)
Kartliové (Císař Augustus)
Fasis
Pontus (Císař Augustus)
Pontus (Císař Augustus)
Akur
Dahájové (Císař Augustus)
Dahájové (Císař Augustus)
Aktau
Dahájové (Císař Augustus)
Dahájové (Císař Augustus)
Janov
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Mediolanium
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Patavium
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Alerie
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Karalis
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Pelendava
Dácie (Císař Augustus)
Dácie (Císař Augustus)
Petrodava
Bastarni (Císař Augustus)
Bastarni (Císař Augustus)
Piskul
Dácie (Císař Augustus)
Dácie (Císař Augustus)
Zarmizegetusa
Dácie (Císař Augustus)
Dácie (Císař Augustus)
Ankara
Galatie (Císař Augustus)
Galatie (Císař Augustus)
Ikonium
Galatie (Císař Augustus)
Galatie (Císař Augustus)
Mazaka
Kappadocie (Císař Augustus)
Kappadocie (Císař Augustus)
Side
Galatie (Císař Augustus)
Galatie (Císař Augustus)
Bibrakte
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Cenabum
Galie (Císař Augustus)
Galie (Císař Augustus)
Darioritum
Galie (Císař Augustus)
Galie (Císař Augustus)
Juliobana
Galie (Císař Augustus)
Galie (Císař Augustus)
Orea
Drangiana (Císař Augustus)
Drangiana (Císař Augustus)
Frada
Drangiana (Císař Augustus)
Drangiana (Císař Augustus)
Pura
Drangiana (Císař Augustus)
Drangiana (Císař Augustus)
Bavay
Belgové (Císař Augustus)
Belgové (Císař Augustus)
Vesonto
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Bergium
Markomani (Císař Augustus)
Markomani (Císař Augustus)
Budorgis
Kvádové (Císař Augustus)
Kvádové (Císař Augustus)
Dunaj
Bójové (Císař Augustus)
Bójové (Císař Augustus)
Ibossim
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Nové Kartágo
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Numantie
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Saguntum
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Dyrrachium
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Narona
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Salona
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Beneventum
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Brundisium
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Kosentie
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Jeruzalém
Judea (Císař Augustus)
Judea (Císař Augustus)
Salamis
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Tyros
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Ariminium
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Arretium
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Askulum
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Řím
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Ammonium
Nasamoni (Císař Augustus)
Nasamoni (Císař Augustus)
Augila
Nasamoni (Císař Augustus)
Nasamoni (Císař Augustus)
Cyrene
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Paraitonion
Egypt (Císař Augustus)
Egypt (Císař Augustus)
Arsenium
Árijci (Císař Augustus)
Árijci (Císař Augustus)
Karrodunum
Helisiové (Císař Augustus)
Helisiové (Císař Augustus)
Grinev
Búrové (Císař Augustus)
Búrové (Císař Augustus)
Oblin
Nahanarvaliové (Císař Augustus)
Nahanarvaliové (Císař Augustus)
Ebora
Iberie (Císař Augustus)
Iberie (Císař Augustus)
Olisipo
Iberie (Císař Augustus)
Iberie (Císař Augustus)
Apollónie
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Farsalos
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Thessaloniki
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Flevium
Frísové (Císař Augustus)
Frísové (Císař Augustus)
Treva
Cimbrijci (Císař Augustus)
Cimbrijci (Císař Augustus)
Tulifurdum
Cheruskové (Císař Augustus)
Cheruskové (Císař Augustus)
Rutubis
Getulové (Císař Augustus)
Getulové (Císař Augustus)
Siga
Maurové (Císař Augustus)
Maurové (Císař Augustus)
Tingis
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Arsakie
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Ekbatana
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Gazaka
Atropaténská Médie (Císař Augustus)
Atropaténská Médie (Císař Augustus)
Fraaspa
Atropaténská Médie (Císař Augustus)
Atropaténská Médie (Císař Augustus)
Charax
Characéni (Císař Augustus)
Characéni (Císař Augustus)
Ktesifon
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Edessa
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Hatra
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Charmutas
Nabatea (Císař Augustus)
Nabatea (Císař Augustus)
Hegra
Nabatea (Císař Augustus)
Nabatea (Císař Augustus)
Petra
Nabatea (Císař Augustus)
Nabatea (Císař Augustus)
Massílie
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Narbo
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Tolosa
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Oktaviánův Řím (Císař Augustus)
Capsa
Numidie (Císař Augustus)
Numidie (Císař Augustus)
Cirta
Numidie (Císař Augustus)
Numidie (Císař Augustus)
Dimmidi
Numidie (Císař Augustus)
Numidie (Císař Augustus)
Iol
Numidie (Císař Augustus)
Numidie (Císař Augustus)
Dura
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Palmyra
Palmyra (Císař Augustus)
Palmyra (Císař Augustus)
Akvinkum
Dácie (Císař Augustus)
Dácie (Císař Augustus)
Segestika
Breukové (Císař Augustus)
Breukové (Císař Augustus)
Singidun
Skordiskové (Císař Augustus)
Skordiskové (Císař Augustus)
Hekatompylos
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Nisa
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Susie
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Zadrakata
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Gor
Persie (Císař Augustus)
Persie (Císař Augustus)
Persepolis
Persie (Císař Augustus)
Persie (Císař Augustus)
Susa
Parthie (Císař Augustus)
Parthie (Císař Augustus)
Cydamus
Numidie (Císař Augustus)
Numidie (Císař Augustus)
Garama
Garamantie (Císař Augustus)
Garamantie (Císař Augustus)
Eilodon
Kaledonci (Císař Augustus)
Kaledonci (Císař Augustus)
Elbana
Ebdanové (Císař Augustus)
Ebdanové (Císař Augustus)
Stanwick
Briganti (Císař Augustus)
Briganti (Císař Augustus)
Kelheim
Vindelikové (Císař Augustus)
Vindelikové (Císař Augustus)
Korie
Rétové (Císař Augustus)
Rétové (Císař Augustus)
Noreia
Noriové (Císař Augustus)
Noriové (Císař Augustus)
Oktoduris
Helvéti (Císař Augustus)
Helvéti (Císař Augustus)
Melgunov
Roxolané (Císař Augustus)
Roxolané (Císař Augustus)
Olbie
Iazygové (Císař Augustus)
Iazygové (Císař Augustus)
Soloka
Roxolané (Císař Augustus)
Roxolané (Císař Augustus)
Gelonus
Alani (Císař Augustus)
Alani (Císař Augustus)
Samandar
Aorsové (Císař Augustus)
Aorsové (Císař Augustus)
Sarai
Iastové (Císař Augustus)
Iastové (Císař Augustus)
Siracena
Sirakové (Císař Augustus)
Sirakové (Císař Augustus)
Agrigentum
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Panormus
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Syrakusy
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Pompeiův Řím (Císař Augustus)
Kalankorum
Semnoni (Císař Augustus)
Semnoni (Císař Augustus)
Pelplin
Gutoni (Císař Augustus)
Gutoni (Císař Augustus)
Setidava
Helvekoni (Císař Augustus)
Helvekoni (Císař Augustus)
Virunium
Rugiové (Císař Augustus)
Rugiové (Císař Augustus)
Antioch
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Samosata
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Tarsus
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Tapsakus
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Aracillum
Kantabrijci (Císař Augustus)
Kantabrijci (Císař Augustus)
Brigantium
Iberie (Císař Augustus)
Iberie (Císař Augustus)
Tarrako
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Lepidův Řím (Císař Augustus)
Terra Incognita
Antea
Thrákie (Císař Augustus)
Thrákie (Císař Augustus)
Naissos
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Řím Marka Antonia (Císař Augustus)
Oděsa
Thrákie (Císař Augustus)
Thrákie (Císař Augustus)
Pulpudeva
Thrákie (Císař Augustus)
Thrákie (Císař Augustus)
Buchara
Paradene (Císař Augustus)
Paradene (Císař Augustus)
Marakanda
Paradene (Císař Augustus)
Paradene (Císař Augustus)