Rzym Frakcja
Campaign Map
No. | Unit Resources | Name | Regions | Auxiliary Units |
---|---|---|---|---|
1 | DEI_Egypt | Aegyptos |
Myos Hormos Memphis Alexandria Diospolis |
Machimoi Toxotai
(AOR_17_Egyptian_Archers)
Machimoi Hippeis
(AOR_17_Egyptian_Cavalry)
Machimoi
(AOR_17_Egyptian_Levies)
Cohors Thebaeorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Egypt) |
2 | Auxilia_North_African | Północnoafrykańskie oddziały pomocnicze |
Thapsus Macomades Lepcis Carthago Lilybaeum Migdol Dimmidi Iol Tingis Cydamus Garama |
Parasim Numidim (Romanized)
(AOR_14_Numidian_Cavalry_RomAux)
Qala'im Numidim (Romanized)
(AOR_14_Numidian_Slingers_RomAux)
Dorkim Lybim (Romanized)
(AOR_15_Libyan_Infantry_RomAux)
Mitnagsim Lybim (Romanized)
(AOR_15_Libyan_Javelinmen_RomAux)
Elephantes Hulaioi Liboukoi (Romanized)
(AOR_16_African_Elephants_RomAux) |
3 | DEI_Africa | Africa |
Thapsus Macomades Lepcis Carthago |
Dorkim Lybim Kbedim
(AOR_15_Late_Libyan_Infantry)
Parasim Lebiponnim
(AOR_15_Libyan_Cavalry)
Dorkim Lybim
(AOR_15_Libyan_Infantry)
Mitnagsim Lybim
(AOR_15_Libyan_Javelinmen)
Mishteret Lybim
(AOR_15_Libyan_Levies)
Ala Afrorum (Reformed)
(Aux_Cav_Africa)
Cohors Afrorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Africa)
Cohors Afrorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Africa_Imp)
Cohors Musulamiorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Musulamii) |
4 | DEI_Ethiopia | Ethiopia |
Aksum Meroe Ptolemais Theron |
Elephantes Hulaioi Liboukoi
(AOR_18_African_Elephants)
Aithiopikoi Pelekuphoroi
(AOR_18_axum_nobles)
Blemmyai Toxotai
(AOR_18_blemmyes_archers)
Aithiopikoi Hippakontistai
(AOR_18_Ethiopian_Horse_Skirmishers)
Hanatim Kushim
(AOR_18_Ethiopian_Levies)
Eklektoi Aithiopikoi
(AOR_18_ethiopian_shock_infantry)
Mistophoroi Kushitoi
(AOR_18_kushite_tribal_warriors)
Meroi Toxotai
(AOR_18_meroe_archers)
Meroi Aichmetai
(AOR_18_meroe_spearmen)
Aithiopikoi Toxotai
(AOR_18_Nubian_Archers) |
5 | Auxilia_Gallic | Galijskie oddziały pomocnicze |
Burdigala Nemossos Lemonum Namnetum Bibracte Cenabum Ancyra |
Leuce Epos (Romanized)
(AOR_3_Gallic_Light_Cavalry_RomAux)
Gaelaiche (Romanized)
(AOR_3_Gallic_Medium_Spearmen_RomAux)
Remi Mairepos (Romanized)
(AOR_4_Belgae_Heavy_Cavalry_RomAux)
Sotaroas Argos (Romanized)
(AOR_4_Belgae_Hunters_RomAux)
Dreugulozez Brunjadoi (Romanized)
(AOR_5_Germanic_Heavy_Infantry_RomAuxa) |
6 | DEI_Gaul | Gaul |
Burdigala Nemossos Lemonum Namnetum Bibracte Cenabum |
Corio Cunos Vidios
(AOR_3_Celtic_Savage_Dogs)
Aeudi Lugoae
(AOR_3_Gallic_Levies)
Leuce Epos
(AOR_3_Gallic_Light_Cavalry)
Gaelaiche
(AOR_3_Gallic_Medium_Spearmen)
Aeudi Gaeroas
(AOR_3_Gallic_Skirmishers)
Bataroas
(AOR_3_Gallic_Swordsmen)
Ala Gallorum (Reformed)
(Aux_Cav_Gaul)
Cohors Aquitanorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Aquitania)
Cohors Biturigum (Reformed)
(Aux_Infantry_Bituriges)
Cohors Gallorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Gaul)
Cohors Gallorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Gaul_Imp)
Cohors Lingonum (Reformed)
(Aux_Infantry_Lingones)
Ala Vocontiorum (Reformed)
(Aux_Cav_Voconti_Area2) |
7 | DEI_Arabia | Arabia |
Eudaemon Maas-gat Marib Gerrha Adummatu Yathrib Charmuthas Petra Hegra |
Arabioi Katadromeis
(AOR_20_arabian_auxiliaries)
Ana-Arabim Kamelarios
(AOR_20_Arabian_Camel_Archers)
Erinamesh Ana-Arabim
(AOR_20_Arabian_Levies)
Cohors Sagittariorum Petreorum (Reformed)
(Aux_Archer_Petra)
Ala I Ulpia Dromedariorum
(Aux_Cav_Camel)
Cohors Petreorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Petra) |
8 | Auxilia_local_Gedrosia_Arachosia_Bactria_Aria | Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, Arii |
Alexandria Arachosia Kapisene Artacoana Phrada Merv Baktra Eucratideia Pura Oraea |
Thureophoroi Indohellenikoi
(AOR_23_hellenic_medium_inf)
Peltastai Indohellenikoi
(AOR_23_hellenic_peltasts)
Elephantes Indikoi
(AOR_23_Indian_War_Elephants)
Taxilan Agema
(AOR_23_iranian_heavy_cav)
Kamboja Asvaka Ksatriya
(AOR_23_iranian_light_cav) |
9 | DEI_Eastern | Eastern Provinces |
Alexandria Arachosia Kapisene Artacoana Phrada Merv Bam Harmozja Pura Oraea Gazaca Ekbatana Rhaga Susa Gor Persepolis |
Thanvare Payahdag
(AOR_23_Persian_Archers)
Khuveshavagan
(AOR_23_Persian_Cavalry)
Gund-i Palta
(AOR_23_Persian_Levies) |
10 | Auxilia_Assyrian | Asyriańskie oddziały pomocnicze |
Armavir Tushpa Arsamosata Nicomedia Sinope Amaseia Trapezos Gabala Phasis Mtskheta Mazaca Samosata Iconium Palmyra Dura Tyros Antiochia |
Toxotai Syriakoi (Romanized)
(AOR_21_Syrian_Heavy_Archers_RomAux)
Elephantes Syriakoi (Romanized)
(AOR_21_Syrian_War_Elephants_RomAux)
Kappadokioi Xistophoroi (Romanized)
(AOR_29_Cappadocian_Lancers_RomAux)
Leuce Epos (Romanized)
(AOR_30_Galatian_Light_Cavalry_RomAux)
Kartvelebi Dashna-Mebrdzolebi (Romanized)
(AOR_62_Georgian_Sword_RomAux) |
11 | DEI_Armenia | Armenia |
Armavir Tushpa Arsamosata |
Armenikoi Toxotai
(AOR_25_Armenian_Archers)
Armenikoi Epistratoi Doriphoroi
(AOR_25_Armenian_Levies)
Ala Sagittariorum Parthorum (Reformed)
(Aux_Archer_Cav_Parthia_Area2)
Ala Parthorum Veterana (Reformed)
(Aux_Cav_Parthia_Area2) |
12 | Auxilia_Hellenic | Greckie oddziały pomocnicze |
Ephesus Pergamon Pessinus Athenai Hierapytna Sparta Apollonia Pella Larissa Syracusae |
Ephesoi Phalangitai (Romanized)
(AOR_33_Ephesian_Pikemen_RomAux)
Mysoi Sphendonetai (Romanized)
(AOR_33_Mysian_Slingers_RomAux)
Kretai Toxotai (Romanized)
(AOR_34_Cretan_Archers_RomAux)
Spartiatai Hoplitai (Romanized)
(AOR_35_Spartan_Hoplites_RomAux)
Hippeis Thessalikoi (Romanized)
(AOR_36_Thessalian_Cavalry_RomAux)
Cohors Sagittariorum Cretensium Veterana (Reformed)
(Aux_Archer_Crete)
Cohors Cyrrhesticorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Cyrrhus)
Cohors Macedonica (Reformed)
(Aux_Infantry_Macedonia) |
13 | DEI_Asia | Asia |
Ephesus Pergamon Pessinus |
Ephesoi Phalangitai
(AOR_33_Ephesian_Pikemen)
Kares Pezoi
(AOR_33_Karian_Axemen)
Mysoi Sphendonetai
(AOR_33_Mysian_Slingers)
Phrygioi Pantodapoi
(AOR_33_Phrygian_Levies) |
14 | DEI_Rhodes | Rhodos |
Rhodos |
Rhodioi Sphendonetai
(AOR_42_Rhodian_Slingers) |
15 | DEI_Bactria | Baktria |
Baktra Eucratideia Bukhara Marakanda |
Thanvare Suguda
(AOR_26_Bac_Archer_Spearmen)
Tabargan Suguda
(AOR_26_Bac_Axemen)
Savar-i Suguda
(AOR_26_Bac_Camels)
Zubindar-i Suguda
(AOR_26_Bac_Javelinmen)
Baktrioi Pantodapoi
(AOR_26_Baktrian_Levies)
Elephantes Indikoi
(AOR_26_Indian_War_Elephants_Bactria)
Jamsya Yukhuna Duna Purma
(AOR_26_Yuezhi_Archers) |
16 | Auxilia_Iberian | Iberyjskie oddziały pomocnicze |
Kartuba Gadira Ibossim Qart Hadasht Numantia Arse Ebora Olisipo Brigantium Aracillum Tarragona |
Clona Tekonac (Romanized)
(AOR_12_North_Iberian_Axemen_RomAux)
Ambakaro Epones (Romanized)
(AOR_12_North_Iberian_Medium_Cavalry_RomAux)
Scortamareva (Romanized)
(AOR_12_North_Iberian_Medium_Spearmen_RomAux)
Scutarii (Romanized)
(AOR_13_South_Iberian_Scutarii_RomAux)
Baleares Funditores (Romanized)
(AOR_41_Balearic_Slingers_RomAux)
Ala Asturum (Reformed)
(Aux_Cav_Asturias)
Ala Hispanorum (Reformed)
(Aux_Cav_Iberia)
Cohors Asturum (Reformed)
(Aux_Infantry_Asturias)
Cohors Baetica (Reformed)
(Aux_Infantry_Baetica)
Cohors Callaecorum Bracarum (Reformed)
(Aux_Infantry_Bracares)
Cohors Cantabrorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Cantabri)
Cohors Celtiberorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Celtiberian)
Cohors Hispanorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Iberia)
Cohors Hispanorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Iberia_Imp)
Cohors Callaecorum Lucensium (Reformed)
(Aux_Infantry_Lucensium)
Cohors Lusitanorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Lusitania)
Cohors Vasconum (Reformed)
(Aux_Infantry_Vascones) |
17 | DEI_Spain_South | Southern Iberia |
Kartuba Gadira Qart Hadasht Numantia Arse |
Curisi
(AOR_13_South_Iberian_Cavalry)
Iberi Milites
(AOR_13_South_Iberian_Levies)
Loricati Scutarii
(AOR_13_South_Iberian_Loricati)
Scutarii
(AOR_13_South_Iberian_Scutarii)
Iberi Funditores
(AOR_13_South_Iberian_Slingers) |
18 | Auxilia_Celtic | Celtyckie oddziały pomocnicze |
Treverorum Nemetocenna Medhlan Genua Patavium Casurgis Istros Singidun Segestica Akink Tuluza Massalia Octuduron Noreia Koria |
Keltohellenikoi Thorakitai (Romanized)
(AOR_11_Celto_Hellenic_Infantry_RomAux)
Massaloi Hoplitai (Romanized)
(AOR_11_Massalian_Hoplites_RomAux)
Kluddacorii (Romanized)
(AOR_7_Alpine_Swordsmen_RomAux)
Liguriae Epos (Romanized)
(AOR_8_Ligurian_Cavalry_RomAux)
Gaemile Liguriae (Romanized)
(AOR_8_Ligurian_Spearmen_RomAux) |
19 | DEI_Belgium | Belgium |
Treverorum Nemetocenna |
Remi Mairepos
(AOR_4_Belgae_Heavy_Cavalry)
Sotaroas Argos
(AOR_4_Belgae_Hunters)
Eburonae Lugoae
(AOR_4_Belgae_Levies)
Batacorii
(AOR_4_Belgae_Spearmen)
Ala Nerviana (Reformed)
(Aux_Cav_Nervii)
Ala Treverorum (Reformed)
(Aux_Cav_Treveri)
Ala Tungrorum (Reformed)
(Aux_Cav_Tungri)
Cohors Menapiorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Menapii)
Cohors Morinorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Morini)
Cohors Nerviorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Nervii)
Cohors Tungrorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Tungri)
Cohors Tungrorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Tungri_Imp) |
20 | DEI_Pontus | Pontus |
Nicomedia Sinope Amaseia Trapezos |
Kappadokioi Xistophoroi
(AOR_29_Cappadocian_Lancers)
Chalyboi Doryphoroi
(AOR_29_chalybes_spearmen)
Paphlagonikoi Hippeis
(AOR_29_Paphlagonian_Cavalry)
Phrygioi Sagarisphoroi
(AOR_29_phrygian_axemen)
Pontikoi Toxotai
(AOR_29_Pontic_Archers)
Pontikoi Haploi
(AOR_29_Pontic_Levies)
Cohors Sagittariorum Chalcidenorum (Reformed)
(Aux_Archer_Bithynia)
Cohors Chalcidenorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Bithynia)
Cohors Paphlagonum (Reformed)
(Aux_Infantry_Pontus) |
21 | DEI_Bosporus | Bosporus |
Tanais Phanagoria Panticapaeum |
Albanoi Doryphoroi
(AOR_28_Protoslav_Levies)
Skythioi Toxotai
(AOR_28_Scythian_Archers)
Skythioi Kataikoi Toxotai
(AOR_28_Scythian_Foot_Archers)
Skythioi Hoplitai
(AOR_28_Scythian_Hoplites)
Skythioi Hippotoxotai
(AOR_28_Scythian_Horse_Archers)
Skythioi Peltastai
(AOR_28_Scythian_Skirmishers)
Skythioi Pezoi
(AOR_28_Scythian_Warriors)
Thrakioi Basilikoi Peltastai
(AOR_28_Thracian_Heavy_Peltasts)
Thrakioi Peltastai
(AOR_28_Thracian_Peltasts)
Thrakioi Rhomphaiaphoroi
(AOR_28_Thracian_Warriors)
Cohors Sagittariorum Bosporanorum (Reformed)
(Aux_Archer_Bospori)
Ala Bosporanorum (Reformed)
(Aux_Cav_Bospori)
Cohors Bosporanorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Bospori) |
22 | Auxilia_Briton | Bretońskie oddziały pomocnicze |
Eborakon Camulodunum Moridunon Iska Eildon Eblana |
Ala Britannica (Reformed)
(Aux_Cav_Britain)
Cohors Brittonum (Reformed)
(Aux_Infantry_Britain)
Cohors Brittonum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Britain_Imp) |
23 | DEI_Brit_South | Britannia |
Eborakon Camulodunum Moridunon Iska |
Corio Runo
(AOR_2_Britannic_Ambushers)
Corio Telamon
(AOR_2_Briton_Slingers)
Calawre
(AOR_2_Casse_Champions)
Myrcharn
(AOR_2_Casse_Light_Cavalry)
Silurae Birnai
(AOR_2_Siluri_Warband) |
24 | DEI_Brit_North | Caledonia et Hibernia |
Eildon Eblana |
Pictone Lugoae
(AOR_1_Caledonian_Levies)
Balroae
(AOR_1_Caledonian_Skirmishers)
Pictone Neitos
(AOR_1_Pictone_Painted_Swordsmen) |
25 | DEI_Balearic | Balearic Isles |
Ibossim |
Baleares Milites
(AOR_41_Balearic_Levies)
Baleares Funditores
(AOR_41_Balearic_Slingers) |
26 | Auxilia_Caucasia | Kaukaskie lokalne oddziały pomocnicze |
Gabala Phasis Mtskheta |
Kovkasi Lernain Netadzik
(AOR_62_Caucasian_Archers)
Kavakaza Sparabara
(AOR_62_Caucasian_Levies)
Kartveli Dashnit Meombrebi
(AOR_62_Georgian_Medium_Swordmen)
Kartvelebi Dashna-Mebrdzolebi
(AOR_62_Georgian_Sword) |
27 | DEI_Steppes | Steppes |
Gabala Phasis Mtskheta Kath Amul Sołocha Samandar Olbia Siracena Gelonos Saraj Aktau |
Roxolanoi Xistophoroi
(AOR_27_Roxolani_Lancers)
Roxolanoi Haploi
(AOR_27_Roxolani_Levies)
Skythioi Toxotai
(AOR_27_Scythian_Archers)
Skythioi Hippotoxotai
(AOR_27_Scythian_Horse_Archers) |
28 | Auxilia_Saka | Sackie oddziały pomocnicze |
Kath Amul |
Paya Hinam Dunai Purma
(AOR_27_Subeshi_Archers) |
29 | DEI_Cilicia | Cilicia |
Tarsus Salamis Side |
Kilikioi Haploi
(AOR_32_Cilician_Levies)
Kilikioi Peltastai
(AOR_32_Cilician_Peltasts)
Kypros Ekdromoi Hoplitai
(AOR_32_Cypriot_Light_Hoplites)
Cohors Cilicum (Reformed)
(Aux_Infantry_Cilicia)
Cohors Cypria (Reformed)
(Aux_Infantry_Cyprus) |
30 | DEI_Italy_North | Northern Italia |
Medhlan Genua Patavium |
Liguriae Epos
(AOR_8_Ligurian_Cavalry)
Lugoae Liguriae
(AOR_8_Ligurian_Levies)
Gaeroas Liguriae
(AOR_8_Ligurian_Skirmishers)
Gaemile Liguriae
(AOR_8_Ligurian_Spearmen)
Canes Bellici
(AOR_8_Roman_War_Dogs)
Cohors Alpinorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Alpina)
Cohors Alpinorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Alpina_Imp)
Cohors Ligurum (Reformed)
(Aux_Infantry_Liguria) |
31 | Auxilia_Italian | Italskie oddziały pomocnicze |
Alalia Karalis Velathri Roma Ariminum Neapolis Cosentia Brundisium |
Equites Campaniae
(AOR_9_Campanian_Cav)
Equites Extraordinarii (Early)
(Rom_Equites_Extraordinarii_Early_Allied)
Equites Extraordinarii (Late)
(Rom_Equites_Extraordinarii_Late_Allied)
Socii Equites (Late)
(Rom_Equites_Late_Allied)
Hastati Samnitici (Early)
(Rom_Hastati_Early_Allied)
Hastati Samnitici (Late)
(Rom_Hastati_Late_Allied)
Pedites Extraordinarii (Early)
(Rom_Pedites_Extraordinarii_Early_Allied)
Pedites Extraordinarii (Late)
(Rom_Pedites_Extraordinarii_Late_Allied)
Principes Samnitici (Early)
(Rom_Principes_Early_Allied)
Principes Samnitici (Late)
(Rom_Principes_Late_Allied)
Rorarii (Late)
(Rom_Rorarii_Mod_Allied)
Kasatim Shardanim (Romanized)
(AOR_40_Sardinian_Archers_RomAux)
Tarantinoi Hippeis (Romanized)
(AOR_44_Tarantine_Cav_RomAux)
Liguriae Epos (Romanized)
(AOR_8_Ligurian_Cavalry_RomAuxa)
Gaeroas Liguriae (Romanized)
(AOR_8_Ligurian_Skirmishers_RomAux)
Gaemile Liguriae (Romanized)
(AOR_8_Ligurian_Spearmen_RomAuxa)
Cohors Sagittariorum Civium Romanorum (Reformed)
(Aux_Archer_Italy)
Cohors Corsorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Corsica)
Cohors Italica Voluntariorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Italy)
Cohors Civium Romanorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Italy_Imp)
Cohors Sardorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Sardinia) |
32 | DEI_Corsica | Corsica et Sardinia |
Alalia Karalis |
Mishteret Izrahim
(AOR_40_Corsican_Coastal_Levies)
Pelliti Velites
(AOR_40_corsican_javeliners)
Kasatim Shardanim
(AOR_40_Sardinian_Archers)
Dorkim Shardanim
(AOR_40_Sardinian_Levies) |
33 | Auxilia_Thracian | Trackie oddziały pomocnicze |
Petrodava Malva Zarmizegetusa Antheia Navissos Odessos Pulpudeva |
Thrakioi Peltastai (Romanized)
(AOR_28_Thracian_Peltasts_RomAux)
Agrianoi Pelekophoroi (Romanized)
(AOR_38_Agrianian_Assault_Infantry_RomAux)
Agrianoi Peltastai (Romanized)
(AOR_38_Agrianian_Axemen_RomAux)
Cordinau Orca (Romanized)
(AOR_38_Scordisci_Elite_Infantry_RomAux)
Daki Drepanephoroi (Romanized)
(AOR_39_Dacian_Falxmen_RomAux) |
34 | DEI_Dacia | Dacia |
Petrodava Malva Zarmizegetusa |
Daki Drepanephoroi
(AOR_39_Dacian_Falxmen)
Daki Epistratoi Doryphoroi
(AOR_39_Dacian_Levies)
Ala Dacorum (Reformed)
(Aux_Cav_Dacia)
Cohors Dacorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Dacia)
Cohors Dacorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Dacia_Imp) |
35 | Auxilia_Galatia_et_Cappadocia | Lokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockie |
Mazaca Samosata Ancyra Iconium |
Ala Sagittariorum Commagenorum (Reformed)
(Aux_Archer_Cav_Cappadocia)
Ala Contariorum Commagenorum (Reformed)
(Aux_Cav_Cappadocia)
Ala Phrygum (Reformed)
(Aux_Cav_Pontus)
Cohors Commagenorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Cappadocia)
Cohors Galatarum (Reformed)
(Aux_Infantry_Galatia) |
36 | DEI_Cappadocia | Cappadocia |
Mazaca Samosata Iconium |
Kappadokioi Kyon
(AOR_31_Anatolian_Mountain_Dogs)
Kappadokioi Xistophoroi
(AOR_31_Cappadocian_Lancers)
Kappadokioi Haploi
(AOR_31_Cappadocian_Levies)
Galatai Lugoae
(AOR_31_Galatian_Levies)
Galatai Epos
(AOR_31_Galatian_Light_Cavalry)
Catuiros Calgo
(AOR_31_Galatian_Swordsmen) |
37 | DEI_Galatia | Galatia |
Ancyra |
Cladio Argos
(AOR_30_Galatian_Chosen_Swordsmen)
Galatai Lugoae
(AOR_30_Galatian_Levies)
Galatai Epos
(AOR_30_Galatian_Light_Cavalry)
Catuiros Calgo
(AOR_30_Galatian_Swordsmen)
Curoas
(AOR_30_Galatian_Warriors) |
38 | Auxilia_Germanic | Germańskie oddziały pomocnicze |
Bagacum Vesontio Flevum Tulifurdum Uburzis Belz Budorgis Ascaucalis Alabu Lupfurdum Rhougion |
Sauromatae Uaezdaettae (Romanized)
(AOR_43_Sarmatian_Cataphracts_RomAux)
Sauromatae Fat Aexsdzhytae (Romanized)
(AOR_43_Sarmatian_Horse_Archers_RomAux)
Dreugulozez Brunjadoi (Romanized)
(AOR_5_Germanic_Heavy_Infantry_RomAux)
Skutjanz (Romanized)
(AOR_5_Germanic_Hunters_RomAux)
Xerunoudozez (Romanized)
(AOR_5_Germanic_Swordsmen_RomAux)
Ala Batavorum (Reformed)
(Aux_Cav_Batavia)
Ala Cannanefatium (Reformed)
(Aux_Cav_Cananefates)
Cohors Batavorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Batavia)
Cohors Batavorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Batavia_Imp)
Cohors Cannanefatium (Reformed)
(Aux_Infantry_Cananefates)
Cohors Cugernorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Cugerni)
Cohors Frisiavonum (Reformed)
(Aux_Infantry_Frisii)
Cohors Mattiacorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Mattiaci)
Cohors Sequanorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Sequani)
Cohors Sugambrorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Sicambri)
Cohors Sunucorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Sunuici)
Cohors Ubiorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Ubii)
Cohors Vangionum (Reformed)
(Aux_Infantry_Vangiones) |
39 | DEI_German | Germania |
Bagacum Vesontio Flevum Tulifurdum Uburzis Ascaucalis Alabu Lupfurdum Rhougion |
Reidonez
(AOR_5_Germanic_Cavalry)
Dreugulozez Brunjadoi
(AOR_5_Germanic_Heavy_Infantry)
Skutjanz
(AOR_5_Germanic_Hunters)
Jagon Hund
(AOR_5_Germanic_Hunting_Dogs)
Gaizoz Frije
(AOR_5_Germanic_Levies)
Herunautoz
(AOR_5_Germanic_Swordsmen) |
40 | DEI_Greece | Greece |
Athenai Sparta |
Athenai Hoplitai
(AOR_35_Athenian_Hoplites)
Athenai Thorakitai Hoplitai
(AOR_35_Athenian_Thorax_Hoplites)
Korinthoi Epistratoi Hoplitai
(AOR_35_Greek_Levies)
Korinthoi Ekdromoi Hoplitai
(AOR_35_Greek_Light_Hoplites)
Korinthoi Thureophoroi
(AOR_35_Greek_Thureos_Spears)
Skiritai Peltastai
(AOR_35_Skiritai_Peltasts)
Skiritai Machairaphoroi
(AOR_35_Skiritai_Swordsmen)
Spartiatai Hoplitai
(AOR_35_Spartan_Hoplites)
Spartiatai Thorakitai Hoplitai
(AOR_35_Spartan_Thorax_Hoplites) |
41 | DEI_Crete | Crete |
Hierapytna |
Kretai Toxotai
(AOR_34_Cretan_Archers)
Kretai Haploi
(AOR_34_Cretan_Levies) |
42 | DEI_German_South | Hercynia |
Casurgis Istros Belz Budorgis |
Skutjanz
(AOR_6_Germanic_Hunters)
Gaizoz Frije
(AOR_6_Germanic_Levies)
Herunautoz
(AOR_6_Germanic_Swordsmen) |
43 | DEI_Illyria | Illyria |
Delminium Epidamnos Iader |
Dardanioi Sicaphoroi
(AOR_37_dardanioi_sicabearers)
Illyrioi Grosphomachoi
(AOR_37_Illyrian_Coastal_Levies)
Illyrioi Hoplitai
(AOR_37_Illyrian_Hoplites)
Illyrioi Hippeis
(AOR_37_Illyrian_Light_Cavalry)
Illyrioi Thureophoroi
(AOR_37_Illyrian_Thureos_Spears)
Cohors Breucorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Breuci)
Cohors Delmatarum (Reformed)
(Aux_Infantry_Delmatia)
Cohors Delmatarum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Delmatia_Imp) |
44 | DEI_Italy | Italia |
Velathri Roma Ariminum Neapolis |
Kampanioi Hoplitai
(AOR_9_Campanian_Hoplites)
Ensiferi Italici Reformati
(AOR_9_Italian_Late_Swordsmen)
Italici Milites
(AOR_9_Italian_Levies)
Ensiferi Italici
(AOR_9_Italian_Swordsmen)
Taurisci Securiferi
(AOR_9_Italy_Taurisci_Axemen)
Leukanoi Hoplitai
(AOR_9_lucanian_hoplites)
Mamertinoi Doryphoroi
(AOR_9_Mamertine_Spearmen)
Pretorianie konni
(Rom_Praetorian_Cav)
Gwardia pretoriańska
(Rom_Praetorian_Guard) |
45 | DEI_Libya | Libya |
Cyrena Paraitonion Augila Ammonium Cydamus Garama |
Elephantes Hulaioi Liboukoi
(AOR_16_African_Elephants)
Mitnagsim Lybim
(AOR_16_African_Javelinmen)
Mishteret Lybim
(AOR_16_African_Levies)
Malhamit Kalb
(AOR_16_Garamantine_Hounds)
Dorkim Garamantim
(AOR_16_Garamantine_Levies)
Qala'im Garamantim
(AOR_16_Garamantine_Slingers)
Cohors Sagittariorum Cyrenaica (Reformed)
(Aux_Archer_Cyrene)
Cohors Cyrenaica (Reformed)
(Aux_Infantry_Cyrene) |
46 | DEI_Spain_North | Northern Iberia |
Ebora Olisipo Brigantium Aracillum Tarragona |
Clona Tekonac
(AOR_12_North_Iberian_Axemen)
Milites Ilergetum
(AOR_12_North_Iberian_Illergetan_Soldiers)
Gestikapoinann
(AOR_12_North_Iberian_Levies)
Ambakaro Epones
(AOR_12_North_Iberian_Medium_Cavalry)
Scortamareva
(AOR_12_North_Iberian_Medium_Spearmen)
Clona Gosnasio
(AOR_12_North_Iberian_Skirmishers) |
47 | DEI_Macedonia | Macedonia |
Apollonia Pella Larissa |
Thessalikoi Epistratoi Hoplitai
(AOR_36_Greek_Levies)
Thessalikoi Ekdromoi Hoplitai
(AOR_36_Greek_Light_Hoplites)
Macedonikoi Euzonoi
(AOR_36_Greek_Light_Peltasts)
Macedonikoi Phalangitai
(AOR_36_Greek_Pikemen)
Thessalikoi Thureophoroi
(AOR_36_Greek_Thureos_Spears)
Molossoi Kyon
(AOR_36_Molossian_Hounds)
Hippeis Thessalikoi
(AOR_36_Thessalian_Cavalry) |
48 | DEI_Sicily | Sicilia |
Cosentia Lilybaeum Syracusae |
Gastraphetes
(AOR_10_Crossbows)
Kestrosphendones
(AOR_10_Dart_Slingers)
Sikeliotai Pantodapoi
(AOR_10_Greek_Colonist_Levies)
Sikeliotai Pezoi
(AOR_10_Greek_Marines)
Sikelioi Milites
(AOR_10_Italian_Levies)
Sikelioi Sphendonetai
(AOR_10_Italian_Slingers)
Pezoi Brettioi
(AOR_10_Sicily_Bruttian_Infantry)
Aichmetai Leukanoi
(AOR_10_Sicily_Lucanian_Light_Infantry)
Cohors Sagittariorum Civium Romanorum (Reformed)
(Aux_Archer_Italy_Area2)
Cohors Italica Voluntariorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Italy_Area2)
Cohors Civium Romanorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Italy_Imp_Area2)
Cohors Corsorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Corsica_Area2)
Cohors Sardorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Sardinia_Area2) |
49 | DEI_Brundisium | Brundisium |
Brundisium |
Tarantinoi Pantodapoi
(AOR_44_Greek_Colonist_Levies)
Tarantinoi Ekdromoi Hoplitai
(AOR_44_Greek_Light_Hoplites)
Tarantinoi Thureophoroi
(AOR_44_Greek_Thureos_Spears)
Tarantinoi Hippeis
(AOR_44_Tarantine_Cav)
Tarantinoi Leukaspidai
(AOR_44_Tarantine_White_Shield_Pike)
Apulii Extraordinarii
(AOR_9_Apulian_Infantry)
Cohors Sagittariorum Civium Romanorum (Reformed)
(Aux_Archer_Italy_Area3)
Cohors Italica Voluntariorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Italy_Area3)
Cohors Civium Romanorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Italy_Imp_Area3) |
50 | DEI_Numidia | Numidia |
Migdol Dimmidi Iol Tingis |
Parasim Numidim
(AOR_14_Numidian_Cavalry)
Mitnag'him Numidim
(AOR_14_Numidian_Javelinmen)
Qala'im Numidim
(AOR_14_Numidian_Slingers)
Ala Gaetulorum (Reformed)
(Aux_Cav_Gaetuli)
Ala Numidica Veterana (Reformed)
(Aux_Cav_Numidia)
Cohors Gaetulorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Gaetuli)
Cohors Maurorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Mauri)
Cohors Numidarum (Reformed)
(Aux_Infantry_Numidia) |
51 | DEI_Mesopotamia | Mesopotamia |
Hatra Seleucja Charax Edessa |
Shipri Tukul
(AOR_22_Babylonian_Spears)
Thanvare Madaen
(AOR_22_Mesopotamian_Archers)
Gund-i Madaen
(AOR_22_Mesopotamian_Levies)
Erin-mesh Uriki
(AOR_33_akkadian_elite_guards)
Ala Sagittariorum Parthorum (Reformed)
(Aux_Archer_Cav_Parthia)
Ala Parthorum Veterana (Reformed)
(Aux_Cav_Parthia) |
52 | DEI_Judea | Judea |
Jerozolima |
Ioudaioi Taxeis
(AOR_19_Jewish_Levies)
Ioudaioi Sphendonetai
(AOR_19_Jewish_Slingers)
Judaioi Thureophoroi
(AOR_19_judean_thureophoroi)
Cohors Sagittariorum Ascalonitanorum (Reformed)
(Aux_Archer_Ascalon)
Cohors Sagittariorum Tyriorum (Reformed)
(Aux_Archer_Tyre)
Ala Sebastenorum (Reformed)
(Aux_Cav_Samaria)
Cohors Sebastenorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Samaria) |
53 | DEI_Alps | Alps |
Singidun Segestica Akink Octuduron Noreia Koria |
Noricene Lugoae
(AOR_7_Alpine_Levies)
Appea Gaedotos
(AOR_7_Alpine_Phalanx)
Kluddacorii
(AOR_7_Alpine_Swordsmen) |
54 | DEI_Pannonia | Pannonia |
Singidun Segestica Akink |
Ala I Gallorum et Pannoniorum Catafractata
(Aux_Cataphract_1)
Ala I Ulpia Contariorum
(Aux_Cataphract_2)
Ala Pannoniorum (Reformed)
(Aux_Cav_Pannonia)
Cohors Pannoniorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Pannonia)
Ala Contariorum Sarmatorum (Reformed)
(Aux_Sarmatian_Lancers) |
55 | DEI_Parthia | Parthia |
Nisa Zadrakarta Hecatompylos Susia |
Yancai Uaezdaettae
(AOR_22_Alan_Noble_Cav)
Asavaran-i Zrehbaran
(AOR_24_Parthian_Cataphracts)
Shivatir-i Pahlavanig
(AOR_24_Parthian_Horse_Archers)
Gund-i Nizagan
(AOR_24_Parthian_Levies) |
56 | DEI_Provence | Provincia |
Tuluza Massalia |
Lugoae Vocontae
(AOR_11_Celtic_Levies)
Vocontae Epos
(AOR_11_Celtic_Light_Cavalry)
Keltohellenikoi Thorakitai
(AOR_11_Celto_Hellenic_Infantry)
Massaloi Pantodapoi
(AOR_11_Greek_Colonist_Levies)
Massaloi Hoplitai
(AOR_11_Massalian_Hoplites)
Massaloi Thorakitai Hoplitai
(AOR_11_Massalian_Thorax_Hoplites)
Ala Vocontiorum (Reformed)
(Aux_Cav_Voconti)
Ala Gallorum (Reformed)
(Aux_Cav_Gaul_Area2)
Cohors Aquitanorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Aquitania_Area2)
Cohors Biturigum (Reformed)
(Aux_Infantry_Bituriges_Area2)
Cohors Gallorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Gaul_Area2)
Cohors Gallorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Gaul_Imp_Area2)
Cohors Lingonum (Reformed)
(Aux_Infantry_Lingones_Area2) |
57 | Auxilia_local_Raetia_et_Noricum | Lokalne oddziały pomocnicze: recjańskie, noricjańskie |
Octuduron Noreia Koria |
Ala Noricorum (Reformed)
(Aux_Cav_Noricum)
Cohors Helvetiorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Helvetii)
Cohors Montanorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Montani)
Cohors Noricorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Noricum)
Cohors Raetorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Raeti)
Cohors Vindelicorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Vindeli) |
58 | DEI_Sarmatia | Sarmatia |
Mons Regius Galic Tur |
Voinu
(AOR_43_Baltic_Levies)
Sauromatae Fistaeg Fat Aexsdzhytae
(AOR_43_Sarmatian_Archers)
Sauromatae Uaezdaettae
(AOR_43_Sarmatian_Cataphracts)
Sauromatae Fat Aexsdzhytae
(AOR_43_Sarmatian_Horse_Archers)
Vadasz Spako
(AOR_43_Steppe_Hunting_Dogs) |
59 | DEI_Cimbri |
Alabu |
||
60 | DEI_Syria | Syria |
Palmyra Dura Tyros Antiochia |
Toxotai Syriakoi
(AOR_21_Syrian_Heavy_Archers)
Pantodapoi Syriakoi
(AOR_21_Syrian_Levies)
Elephantes Syriakoi
(AOR_21_Syrian_War_Elephants)
Cohors Sagittariorum Antiochensium (Reformed)
(Aux_Archer_Antioch)
Cohors Sagittariorum Canathenorum (Reformed)
(Aux_Archer_Canatha)
Ala Sagittariorum Syrorum (Reformed)
(Aux_Archer_Cav_Syria)
Cohors Sagittariorum Damascenorum (Reformed)
(Aux_Archer_Damascus)
Cohors Sagittariorum Hamiorum (Reformed)
(Aux_Archer_Hama)
Cohors Sagittariorum Hamiorum Miliaria (Imperial)
(Aux_Archer_Hama_Imp)
Ala Ituraeorum (Reformed)
(Aux_Cav_Syria)
Cohors Ituraeorum (Reformed)
(Aux_Infantry_Syria) |
61 | DEI_Thrace | Thrace |
Antheia Navissos Odessos Pulpudeva |
Agrianoi Pelekophoroi
(AOR_38_Agrianian_Assault_Infantry)
Agrianoi Peltastai
(AOR_38_Agrianian_Axemen)
Krobyzoi Thureophoroi
(AOR_38_krobyzi_spearmen)
Maedi Peltastai
(AOR_38_maedi_peltastai)
Cordinau Orca
(AOR_38_Scordisci_Elite_Infantry)
Galathraikes
(AOR_38_Thrace_Gallo_Thracian_Warriors)
Thrakioi Peltastai
(AOR_38_Thracian_Peltasts)
Thrakioi Pezoi
(AOR_38_Thracian_Warriors)
Thyni Rhomphaiaphoroi
(AOR_38_thyni_romphaiaphoroi)
Ala Sagittariorum Thracum (Reformed)
(Aux_Archer_Cav_Thrace)
Cohors Sagittariorum Thracum (Reformed)
(Aux_Archer_Thrace)
Ala Dardanorum (Reformed)
(Aux_Cav_Dardani)
Ala Scubulorum (Reformed)
(Aux_Cav_Scubuli)
Ala Thracum (Reformed)
(Aux_Cav_Thrace)
Cohors Thracum (Reformed)
(Aux_Infantry_Thrace)
Cohors Thracum Miliaria (Imperial)
(Aux_Infantry_Thrace_Imp) |
|
|
|
Myos Hormos
Egipt
Aegyptos
Egipt
Aegyptos
Memphis
Egipt
Aegyptos
Egipt
Aegyptos
Alexandria
Egipt
Aegyptos
Egipt
Aegyptos
Diospolis
Egipt
Aegyptos
Egipt
Aegyptos
Thapsus
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeAfrica
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeAfrica
Macomades
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeAfrica
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeAfrica
Lepcis
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeAfrica
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeAfrica
Carthago
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeAfrica
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeAfrica
Aksum
Aksum
Ethiopia
Aksum
Ethiopia
Meroe
Meroe
Ethiopia
Meroe
Ethiopia
Ptolemais Theron
Blemmjowie
Ethiopia
Blemmjowie
Ethiopia
Burdigala
Wiwiskowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Wiwiskowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Nemossos
Arwernowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Arwernowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Lemonum
Piktonowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Piktonowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Eudaemon
Himjarytowie
Arabia
Himjarytowie
Arabia
Maas-gat
Maskat
Arabia
Maskat
Arabia
Marib
Saba
Arabia
Saba
Arabia
Gerrha
Gerrhea
Arabia
Gerrhea
Arabia
Adummatu
Kedarowie
Arabia
Kedarowie
Arabia
Yathrib
Ma'in
Arabia
Ma'in
Arabia
Alexandria Arachosia
Arachozja
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Arachozja
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Kapisene
Arachozja
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Arachozja
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Artacoana
Aria
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Aria
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Phrada
Sagartia
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Sagartia
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Merv
Aria
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Aria
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Armavir
Armenia
Asyriańskie oddziały pomocniczeArmenia
Armenia
Asyriańskie oddziały pomocniczeArmenia
Tushpa
Armenia
Asyriańskie oddziały pomocniczeArmenia
Armenia
Asyriańskie oddziały pomocniczeArmenia
Arsamosata
Armenia
Asyriańskie oddziały pomocniczeArmenia
Armenia
Asyriańskie oddziały pomocniczeArmenia
Ephesus
Sardes
Greckie oddziały pomocniczeAsia
Sardes
Greckie oddziały pomocniczeAsia
Pergamon
Pergamon
Greckie oddziały pomocniczeAsia
Pergamon
Greckie oddziały pomocniczeAsia
Pessinus
Sardes
Greckie oddziały pomocniczeAsia
Sardes
Greckie oddziały pomocniczeAsia
Rhodos
Rodos
Rhodos
Rodos
Rhodos
Baktra
Baktria
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiBaktria
Baktria
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiBaktria
Eucratideia
Baktria
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiBaktria
Baktria
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiBaktria
Kartuba
Turdetanowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Turdetanowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Gadira
Kartagina
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Kartagina
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Treverorum
Trewerowie
Celtyckie oddziały pomocniczeBelgium
Trewerowie
Celtyckie oddziały pomocniczeBelgium
Nemetocenna
Atrebartowie
Celtyckie oddziały pomocniczeBelgium
Atrebartowie
Celtyckie oddziały pomocniczeBelgium
Nicomedia
Bitynia
Asyriańskie oddziały pomocniczePontus
Bitynia
Asyriańskie oddziały pomocniczePontus
Sinope
Pont
Asyriańskie oddziały pomocniczePontus
Pont
Asyriańskie oddziały pomocniczePontus
Amaseia
Pont
Asyriańskie oddziały pomocniczePontus
Pont
Asyriańskie oddziały pomocniczePontus
Trapezos
Trapezunt
Asyriańskie oddziały pomocniczePontus
Trapezunt
Asyriańskie oddziały pomocniczePontus
Tanais
Kimmeria
Bosporus
Kimmeria
Bosporus
Phanagoria
Kimmeria
Bosporus
Kimmeria
Bosporus
Panticapaeum
Kimmeria
Bosporus
Kimmeria
Bosporus
Eborakon
Brygantowie
Bretońskie oddziały pomocniczeBritannia
Brygantowie
Bretońskie oddziały pomocniczeBritannia
Camulodunum
Icenowie
Bretońskie oddziały pomocniczeBritannia
Icenowie
Bretońskie oddziały pomocniczeBritannia
Moridunon
Demetowie
Bretońskie oddziały pomocniczeBritannia
Demetowie
Bretońskie oddziały pomocniczeBritannia
Iska
Dumnonowie
Bretońskie oddziały pomocniczeBritannia
Dumnonowie
Bretońskie oddziały pomocniczeBritannia
Eildon
Kaledonowie
Bretońskie oddziały pomocniczeCaledonia et Hibernia
Kaledonowie
Bretońskie oddziały pomocniczeCaledonia et Hibernia
Eblana
Eblanowie
Bretońskie oddziały pomocniczeCaledonia et Hibernia
Eblanowie
Bretońskie oddziały pomocniczeCaledonia et Hibernia
Bam
Sagartia
Eastern Provinces
Sagartia
Eastern Provinces
Harmozja
Drangiana
Eastern Provinces
Drangiana
Eastern Provinces
Ibossim
Kartagina
Iberyjskie oddziały pomocniczeBalearic Isles
Kartagina
Iberyjskie oddziały pomocniczeBalearic Isles
Qart Hadasht
Kartagina
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Kartagina
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Numantia
Arewakowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Arewakowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Arse
Edetanowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Edetanowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeSouthern Iberia
Gabala
Ardhan
Kaukaskie lokalne oddziały pomocniczeAsyriańskie oddziały pomocniczeSteppes
Ardhan
Kaukaskie lokalne oddziały pomocniczeAsyriańskie oddziały pomocniczeSteppes
Phasis
Kolchida
Asyriańskie oddziały pomocniczeKaukaskie lokalne oddziały pomocniczeSteppes
Kolchida
Asyriańskie oddziały pomocniczeKaukaskie lokalne oddziały pomocniczeSteppes
Mtskheta
Kartliowie
Asyriańskie oddziały pomocniczeKaukaskie lokalne oddziały pomocniczeSteppes
Kartliowie
Asyriańskie oddziały pomocniczeKaukaskie lokalne oddziały pomocniczeSteppes
Namnetum
Namnetowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Namnetowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Bibracte
Eduowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Eduowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Cenabum
Karnutowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Karnutowie
Galijskie oddziały pomocniczeGaul
Kath
Chorasmowie
Sackie oddziały pomocniczeSteppes
Chorasmowie
Sackie oddziały pomocniczeSteppes
Amul
Dahowie
Sackie oddziały pomocniczeSteppes
Dahowie
Sackie oddziały pomocniczeSteppes
Tarsus
Seleucydzi
Cilicia
Seleucydzi
Cilicia
Salamis
Cypr
Cilicia
Cypr
Cilicia
Side
Cypr
Cilicia
Cypr
Cilicia
Medhlan
Insubrowie
Celtyckie oddziały pomocniczeNorthern Italia
Insubrowie
Celtyckie oddziały pomocniczeNorthern Italia
Genua
Liguria
Celtyckie oddziały pomocniczeNorthern Italia
Liguria
Celtyckie oddziały pomocniczeNorthern Italia
Patavium
Wenetowie
Celtyckie oddziały pomocniczeNorthern Italia
Wenetowie
Celtyckie oddziały pomocniczeNorthern Italia
Alalia
Kartagina
Italskie oddziały pomocniczeCorsica et Sardinia
Kartagina
Italskie oddziały pomocniczeCorsica et Sardinia
Karalis
Kartagina
Italskie oddziały pomocniczeCorsica et Sardinia
Kartagina
Italskie oddziały pomocniczeCorsica et Sardinia
Petrodava
Bastarnowie
Trackie oddziały pomocniczeDacia
Bastarnowie
Trackie oddziały pomocniczeDacia
Malva
Getowie
Trackie oddziały pomocniczeDacia
Getowie
Trackie oddziały pomocniczeDacia
Zarmizegetusa
Apulijczycy
Trackie oddziały pomocniczeDacia
Apulijczycy
Trackie oddziały pomocniczeDacia
Mazaca
Kapadocja
Asyriańskie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockieCappadocia
Kapadocja
Asyriańskie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockieCappadocia
Samosata
Kapadocja
Asyriańskie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockieCappadocia
Kapadocja
Asyriańskie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockieCappadocia
Ancyra
Galacja
Galijskie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockieGalatia
Galacja
Galijskie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockieGalatia
Iconium
Sardes
Lokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockieAsyriańskie oddziały pomocniczeCappadocia
Sardes
Lokalne oddziały pomocnicze: galackie, kapadockieAsyriańskie oddziały pomocniczeCappadocia
Pura
Drangiana
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Drangiana
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Oraea
Drangiana
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Drangiana
Lokalne oddziały pomocnicze z Gedrozji, Arachozji, Baktrii, AriiEastern Provinces
Bagacum
Nerwiowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Nerwiowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Vesontio
Sekwanowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Sekwanowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Athenai
Ateny
Greckie oddziały pomocniczeGreece
Ateny
Greckie oddziały pomocniczeGreece
Hierapytna
Knossos
Greckie oddziały pomocniczeCrete
Knossos
Greckie oddziały pomocniczeCrete
Sparta
Sparta
Greckie oddziały pomocniczeGreece
Sparta
Greckie oddziały pomocniczeGreece
Casurgis
Bojowie
Celtyckie oddziały pomocniczeHercynia
Bojowie
Celtyckie oddziały pomocniczeHercynia
Istros
Bojowie
Celtyckie oddziały pomocniczeHercynia
Bojowie
Celtyckie oddziały pomocniczeHercynia
Delminium
Daorsowie
Illyria
Daorsowie
Illyria
Epidamnos
Ardiajowie
Illyria
Ardiajowie
Illyria
Iader
Dalmatowie
Illyria
Dalmatowie
Illyria
Velathri
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeItalia
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeItalia
Roma
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeItalia
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeItalia
Ariminum
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeItalia
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeItalia
Neapolis
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeItalia
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeItalia
Cyrena
Egipt
Libya
Egipt
Libya
Paraitonion
Egipt
Libya
Egipt
Libya
Augila
Nasamonowie
Libya
Nasamonowie
Libya
Ammonium
Egipt
Libya
Egipt
Libya
Ebora
Celtykowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Celtykowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Olisipo
Luzytanie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Luzytanie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Apollonia
Epir
Greckie oddziały pomocniczeMacedonia
Epir
Greckie oddziały pomocniczeMacedonia
Pella
Macedonia
Greckie oddziały pomocniczeMacedonia
Macedonia
Greckie oddziały pomocniczeMacedonia
Larissa
Epir
Greckie oddziały pomocniczeMacedonia
Epir
Greckie oddziały pomocniczeMacedonia
Flevum
Fryzowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Fryzowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Tulifurdum
Cheruskowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Cheruskowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Uburzis
Markomanowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Markomanowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Cosentia
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeSicilia
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeSicilia
Brundisium
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeBrundisium
Rzym
Italskie oddziały pomocniczeBrundisium
Lilybaeum
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeSicilia
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeSicilia
Syracusae
Syrakuzy
Greckie oddziały pomocniczeSicilia
Syrakuzy
Greckie oddziały pomocniczeSicilia
Migdol
Getulowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeNumidia
Getulowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeNumidia
Dimmidi
Masesyliowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeNumidia
Masesyliowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeNumidia
Iol
Masesyliowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeNumidia
Masesyliowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeNumidia
Tingis
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeNumidia
Kartagina
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeNumidia
Gazaca
Media Atropatene
Eastern Provinces
Media Atropatene
Eastern Provinces
Ekbatana
Media Atropatene
Eastern Provinces
Media Atropatene
Eastern Provinces
Rhaga
Persja
Eastern Provinces
Persja
Eastern Provinces
Hatra
Seleucydzi
Mesopotamia
Seleucydzi
Mesopotamia
Seleucja
Seleucydzi
Mesopotamia
Seleucydzi
Mesopotamia
Charax
Seleucydzi
Mesopotamia
Seleucydzi
Mesopotamia
Edessa
Seleucydzi
Mesopotamia
Seleucydzi
Mesopotamia
Charmuthas
Nabatea
Arabia
Nabatea
Arabia
Jerozolima
Egipt
Judea
Egipt
Judea
Petra
Egipt
Arabia
Egipt
Arabia
Hegra
Nabatea
Arabia
Nabatea
Arabia
Singidun
Skordyskowie
Celtyckie oddziały pomocniczeAlpsPannonia
Skordyskowie
Celtyckie oddziały pomocniczeAlpsPannonia
Segestica
Breukowie
Celtyckie oddziały pomocniczeAlpsPannonia
Breukowie
Celtyckie oddziały pomocniczeAlpsPannonia
Akink
Erawiskowie
Celtyckie oddziały pomocniczeAlpsPannonia
Erawiskowie
Celtyckie oddziały pomocniczeAlpsPannonia
Nisa
Partia
Parthia
Partia
Parthia
Zadrakarta
Partawa
Parthia
Partawa
Parthia
Hecatompylos
Partawa
Parthia
Partawa
Parthia
Susia
Partawa
Parthia
Partawa
Parthia
Susa
Persja
Eastern Provinces
Persja
Eastern Provinces
Gor
Persja
Eastern Provinces
Persja
Eastern Provinces
Persepolis
Persja
Eastern Provinces
Persja
Eastern Provinces
Cydamus
Garamantowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeLibya
Garamantowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeLibya
Garama
Garamantowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeLibya
Garamantowie
Północnoafrykańskie oddziały pomocniczeLibya
Sołocha
Scytowie Królewscy
Steppes
Scytowie Królewscy
Steppes
Samandar
Aorsowie
Steppes
Aorsowie
Steppes
Olbia
Katiarzy
Steppes
Katiarzy
Steppes
Siracena
Syrakowie
Steppes
Syrakowie
Steppes
Tuluza
Wolkowie
Celtyckie oddziały pomocniczeProvincia
Wolkowie
Celtyckie oddziały pomocniczeProvincia
Massalia
Massalia
Celtyckie oddziały pomocniczeProvincia
Massalia
Celtyckie oddziały pomocniczeProvincia
Octuduron
Helwetowie
Celtyckie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: recjańskie, noricjańskieAlps
Helwetowie
Celtyckie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: recjańskie, noricjańskieAlps
Noreia
Nori
Celtyckie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: recjańskie, noricjańskieAlps
Nori
Celtyckie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: recjańskie, noricjańskieAlps
Koria
Recja
Celtyckie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: recjańskie, noricjańskieAlps
Recja
Celtyckie oddziały pomocniczeLokalne oddziały pomocnicze: recjańskie, noricjańskieAlps
Mons Regius
Estiowie
Sarmatia
Estiowie
Sarmatia
Galic
Anartowie
Sarmatia
Anartowie
Sarmatia
Tur
Budynowie
Sarmatia
Budynowie
Sarmatia
Gelonos
Roksolanie
Steppes
Roksolanie
Steppes
Saraj
Tyssagetowie
Steppes
Tyssagetowie
Steppes
Aktau
Massageci
Steppes
Massageci
Steppes
Belz
Lugiowie
Germańskie oddziały pomocniczeHercynia
Lugiowie
Germańskie oddziały pomocniczeHercynia
Budorgis
Lugiowie
Germańskie oddziały pomocniczeHercynia
Lugiowie
Germańskie oddziały pomocniczeHercynia
Ascaucalis
Gutonowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Gutonowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Alabu
Cymbrowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Cymbrowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Lupfurdum
Swebowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Swebowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Rhougion
Rugiowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Rugiowie
Germańskie oddziały pomocniczeGermania
Palmyra
Seleucydzi
Asyriańskie oddziały pomocniczeSyria
Seleucydzi
Asyriańskie oddziały pomocniczeSyria
Dura
Seleucydzi
Asyriańskie oddziały pomocniczeSyria
Seleucydzi
Asyriańskie oddziały pomocniczeSyria
Tyros
Seleucydzi
Asyriańskie oddziały pomocniczeSyria
Seleucydzi
Asyriańskie oddziały pomocniczeSyria
Antiochia
Seleucydzi
Asyriańskie oddziały pomocniczeSyria
Seleucydzi
Asyriańskie oddziały pomocniczeSyria
Brigantium
Galatowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Galatowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Aracillum
Kantabrowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Kantabrowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Tarragona
Cessetanowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Cessetanowie
Iberyjskie oddziały pomocniczeNorthern Iberia
Terra Incognita
Antheia
Tylis
Trackie oddziały pomocniczeThrace
Tylis
Trackie oddziały pomocniczeThrace
Navissos
Tryballowie
Trackie oddziały pomocniczeThrace
Tryballowie
Trackie oddziały pomocniczeThrace
Odessos
Królestwo Odrysów
Trackie oddziały pomocniczeThrace
Królestwo Odrysów
Trackie oddziały pomocniczeThrace
Pulpudeva
Macedonia
Trackie oddziały pomocniczeThrace
Macedonia
Trackie oddziały pomocniczeThrace
Bukhara
Baktria
Baktria
Baktria
Baktria
Marakanda
Baktria
Baktria
Baktria
Baktria